دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

مطالبه‌گری نشانه دانشجوی آگاه و متعهد است

246

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در حاشیه برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشگاه، مطالبه‌گری را نشانه دانشجوی آگاه و متعهد دانست.

به گزارش مفدا ایلام، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در حاشیه مراسم گرامیداشت روز دانشجو، اظهار داشت: لازم می‌دانم که مجدداً روز دانشجو را به تمام دانشجویان عزیز تبریگ بگویم، هرچند که بصورت پیام این روز را به آنان تبریک گفته و حضوری هم در سلف سرویس برادران و خواهران نزد آنها رفتم.

دکتر اسد میرزایی با بیان اینکه قدمت جنبش دانشجویی به قدمت دانشگاه می‌باشد، گفت: دانشجو چشم بیدار و آگاه جامعه است و اگرچه قدمت زیادی دارد ولی همیشه دچار فراز و نشیب بوده است اما کماکان روح زنده و کمال‌گرای دانشگاه بوده و خواهد بود.

میرزائی در مورد آسیب‌هایی که جنبش دانشجویی با آنها روبروست، گفت: جنبش دانشجویی دو آسیب دارد که یکی سیاست‌زدگی و عوام‌گرایی است چون اگر دانشجو سیاست‌زده شود در نهایت منجر به سیاست‌زدایی خواهد شد.

وی ادامه داد: آسیب دوم این جنبش، عدم قضاوت خود است، چون جبش دانشجویی باید خودارزیابی هم داشته باشد و باید علاوه بر رصد دانشگاه و جامعه، خود را نیز ارزیابی، قضاوت و بازبینی نماید.

اسد میرزائی با بیان اینکه ۱۶ آذر نماد استبداد و استکبارستیزی است، تصریح کرد: سه دانشجوی اهورایی و شهید آسمانی یعنی مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و آذر شریعت‌رضوی در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ با اهدای خون خودف جنبش دانشجویی را تا ابد بیمه و در تاریخ ماندگار کردند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در مورد ویژگی‌های دانشجوی فعال و آگاه، گفت: یکی از مواردی که باید دانشجویان بر روی آن تأکید فراوان داشته باشند بحث مطالبه‌گری است زیرا مطالبه‌گری نشانه دانشجوی آگاه و متعهد است و در کنار این ویژگی عدالت‌طلبی هم وجود دارد که اگر مورد توجه قشر فهیم و فرهیخته دانشجو قرار بگیرد می‌تواند آثار مثبت و خوبی در جامعه داشته باشد.

میرزائی حضور دانشجویان در صحنه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی جامعه را لازم دانست و تصریح کرد: اگر در مسأله‌ای دانشجویان ورود داشته باشند دیگر آحاد جامعه نیز به تبعیت از آنها وارد صحنه خواهند شد و آن هنگام است که می‌توانیم نتایج خوب آن را ببینیم چون مسیری را که دانشجو با فکر و اندیشه انتخاب می‌کند به عنوان چراغ راه دیگر آحاد جامعه شناخته می‌شود.

وی با اشاره به استقبال دانشجویان از مراسم روز دانشجو، گفت: تمام تلاش من و همکارانم در مجموعه فرهنگی و دانشجویی این بود تا مراسمی را در خور شأن دانشجویان و این روز برگزار کنیم و از تمام کسانی که سعی در برگزارلی هرچه بهتر این مراسم داشتند تشکر می‌کنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.