شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۷

مهم‌ترین اخبار سرویس «قرآن و عترت» از ۲۳ تا ۲۹ بهمن‌ماه

طرح دانشجو معلم قرآن در قم

هفته گذشته سرویس «قرآن و عترت» مفدا خبرهای گوناگونی را تولید و منتشر کرد که مهم‌ترین این خبرها را در ادامه می‌خوانید.

شنبه ۲۳ بهمن ماه/ رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به رشد بیش از ۲۰ درصدی مشارکت‌کنندگان بیست و دومین جشنواره قرآن وعترت دانشگاهیان وزارت بهداشت نسبت به دوره گذشته، گفت: طرح «نسیم بهشتی» دانشگاه علوم پزشکی قم، از جمله طرح های مناسبی است که آن را در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اجرایی کرده‌ایم.

متن کامل این خبر را در اینجا بخوانید.

یکشنبه ۲۴ بهمن ماه/ مهلت شرکت در بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، اندک اندک رو به اتمام گذاشته است و تا شروع مرحله دانشگاهی این جشنواره کمتر از دوهفته زمان باقی است؛ در این نوبت آیین‌نامه رشته «ترجمه‌خوانی» این دوره از جشنواره را مرور می‌کنیم.

متن کامل این گزارش را در اینجا بخوانید.

سه‌شنبه ۲۴ بهمن ماه/ جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت که هم اینک در مرحله ثبت نام قرار دارد در یک بازه زمانی ۹ ماهه و از مرحله دانشگاهی تا کشوری برگزار می‌شود.

متن کامل این خبر را در اینجا بخوانید.

چهارشنبه ۲۵ بهمن ماههنگ قرآن معجم مفاهیم قرآن کریم است که اثری جدید و قابل‌توجه است و جای چنین اثری در بین آثار قرآنی خالی بود؛ اگر بخواهم بگویم آیندگان از کدام مفسران نام خواهند برد، اول علامه طباطبایی و دوم، آقای هاشمی به دلیل ارائه تفسیر «فرهنگ قرآن» است؛ چراکه روش تفسیر راهنما را دیگران دارند، اما فرهنگ قرآن کار جدیدی است.

متن کامل این خبر را در اینجا بخوانید.

پنج‌شنبه ۲۸ بهمن ماه/ دومین و سومین دوره طرح تربیت دانشجومعلم قرآن کریم، که از روز شنبه، ۲۳ بهمن‌ماه به همت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قم آغاز شده بود، امروز ۲۸ بهمن با انجام آزمون نهایی به پایان رسید؛ اما چیزی که نباید از نظر مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی دور بماند، هدفی است که در پس برگزاری این طرح نهفته است.

متن این گزارش را در اینجا بخوانید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.