دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸

رویداد "استارتاپ ویکند سلامت" در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رقم خورد

استارت آپ ویکند بوشهر

رویداد "استارتاپ ویکند سلامت" برای اولین بار در استان بوشهر و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور دانشجویانی از سراسر کشور آغاز شد و به مدت سه روز ادامه داشت.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا بوشهر اظهار داشت: رویداد استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی- تجربی در سراسر دنیاست که در سه روز متوالی برگزار می‌شود.

دکتر افشین استوار اضافه کرد: در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، بازاریاب‌های حرفه‌ای و طراحان گرافیک و ایده‌پردازان گرد هم می‌آیند تا طی۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

وی در مورد برگزاری رویداد کارآفرینی سلامت با عنوان "استارتاپ ویکند سلامت" در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: معاونت تحقیقات و فناوری با در نظر داشتن لزوم برگزاری این گونه رویدادها که هم در بعد آموزشی کوشش میکند نسل جوان دانشجو را با مفاهیم کارآفرینی دانش بنیان آشنا سازد و نیز در بعد حرفه ای فضای ذهنی نسل جوان را از روش های مرسوم کاریابی و ورود به بازار کار به سوی نگاه ابتکار محور و خلق شغل‌های جدید و تبدیل ایده‌ها به کسب و کار آگاه سازد، تصمیم به برگزاری چنین رویدادی گرفت.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: کمیته تحقیقات دانشجویی به سرپرستی دکتر رضا بصیریان جهرمی مسئولیت اجرای این رویداد را به عهده داشت.

وی اضافه کرد: این معاونت طی سال ۹۴ و ۹۵ با اعزام دو گروه دانشجویی از اعضای کمیته تحقیقات دانشجویی برای شرکت در دو رویداد استارت آپ در حوزه منطقهای، و شرکت دادن یک گروه دانشجویی در مسابقه دانشجویی در رویداد ملی فن بازار سلامت، زمینه آشنایی دانشجویان‌ این کمیته را با مقوله استارت آپ فراهم کرد و با معرفی و حمایت لازم امکان حضور و بهره مندی ایشان را از رویدادهای مذکور میسر کرد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: یکی ازاساسی‌ترین اهدف استارتاپ ویکند سلامت بوشهر چالش طراحی کسب وکارهایی در حوزه سلامت است.

وی گفت: این رویداد ارزشمند برای اولین بار در استان بوشهر  به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد که این خود قدمی مهم در معرفی استعدادهای نهفته در حیطه سلامت، ایده‌پردازان و همچنین جذب سرمایه برای پیاده‌سازی طرح‌های مطرح شده است.

استوار ادامه داد: حوزه های اولویت‌دار در استارت آپ سلامت بوشهر، زیست فناوری دریایی، داروهای گیاهی، سلول‌های بنیادی، علوم نوین و تجهیزات پزشکی است.

در این برنامه حضور پنج داور کشوری، ۱۲ مربی کسب و کار در حوزه فنی و سلامت و نماینده جهانی استارتاپ کمک کرد دانشجویان شرکت کننده که از سراسر کشور در این رویداد حاضر داشتند از آن استفاده کافی ببرند.

انتهای پیام. س/ ر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.