جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۶

در آستانه ۱۶ آذر توسط معاون فرهنگی و دانشجویی صورت گرفت؛

پیام تبریک روز دانشجو

246

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در پیامی فرارسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو را به همه دانشجویان تبریک گفت.

به گزارش مفدا ایلام، متن پیام معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام بدین شرح می‌باشد:

تاریخ این مرز و بوم به درستی گواهی می‌دهد که جنبش دانشجویی در ایران پرچمدار نقش‌پذیری و اقدامات تعیین‌کننده در ترسیم نقشه راه و هدایت نیروهای وفادار و دلسوز به نظام و انقلاب بوده است و همیشه ایام در دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌های انقلاب و اسلام پیشتاز بوده و در این راه هم صحنه‌های بی‌بدیلی از رشادت و سلحشوری را از خود به نمایش گذاشته است.

هر چند از دانشگاه به عنوان محلی برای کسب و توسعه علم و دانش یاد می‌شود ولی در کنار این ویژگی، دانشگاه محلی برای نگاه عمیق و ویژه به مسائل مختلف سیاسی اجتماعی و فرهنگی و نیز ارائه راهکارهایی برای برون‌رفت از وضعیت‌های حاد و بغرنج در جامعه است.

در بین روزهای سال ۱۶ آذر به عنوان نمادی برای بیداری و هوشیاری قشری فرهیخته و آگاه در جامعه و به نام مبارک روز دانشجو نامگذاری شده است، قشری که با نشان دادن مسیر درست به سایر اقشار جامعه، همانند چراغی در تاریکی‌ها شناخته می‌شود و با نیت پاک و آگاهی‌جویانه خود، فریاد عدالتخواهی و مبارزه با ظلم را سر داده و چشم بینای جامعه در مسائل و تحولات گوناگون می‌باشد.

جنبش دانشجویی در تاریخ ایران فراز و فرودهای فراوانی را پشت سر گذاشته و در مقاطع حساس تاریخی نقشی ماندگار و بی‌مانند را در عرصه‌های مختلف ایفا کرده که برخی از آنها به عنوان مبدأ و منشأ تغییرات بزرگ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شناخته می‌شوند و امروز دانشگاه و دانشجویان فهیم ایرانی با توجه به وضعیتی که کشور در آن قرار دارد در برهه‌ای حساس و سرنوشت‌ساز قرار گرفته است و هرگونه اهمال و بی‌توجهی این قشر می‌تواند موجب ندامت و زیان بسیار برای کشور باشد.

از جمله مسائلی که امروز جنبش دانشجویی باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشد مبارزه بی‌امان با پدیده مذموم فساد و بی‌عدالتی است که متأسفانه باعث شده است تا بسیاری از عموم مردم و خصوصاً جوانان نسبت به برخی امور جامعه رضایت کافی را نداشته باشند این همان چیزی است که می‌تواند زنگ خطری برای کشور و حرکت آن به سوی توسعه پایدار باشد.

جنبش دانشجویی در سالی که فشار همه‌جانبه اقتصادی، برخی اهمال‌کاری‌ها و نیز تبلیغات شبانه‌روزی دشمنان بر ضد ملت ایران ادامه دارد و در روزهایی که کلید انتخابات مجلس شورای اسلامی زده شده است باید نقش فعال‌تر و پویاتری در ایجاد اتحاد و همدلی بین مردم و مشارکت آگاهانه و تاثیرگذار آنان در مسائل روز کشور ایفا کند تا با یاری خداوند از این گردنه تاریخی نیز عبور نماییم.

اینجانب ضمن پاسداشت ۱۶ آذر و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانشجوی ۱۶ آذر ۱۳۳۲، مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و آذر شریعت‌رضوی، این روز فرخنده را به همه دانشجویان کشور، خصوصاً دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام تبریک گفته و امیدوارم همه دانشجویان به نقش و جایگاه خود در همه عرصه‌های کشور آگاه باشند.

و من الله التوفیق

اسد میرزائی

۱۵ آذر ۱۳۹۸

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.