سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸

برگزاری بازارچه خیریه کانون ماعون در هفته فرهنگی دانشگاه

کارگاه اتاق فکر کانون ماعون

در چهارمین هفته فرهنگی دانشگاه، کانون ماعون به برگزاری بازارچه ای خیریه با غرفه های متنوع و مختلف پرداخته  که تا ۱۴ آذر در ورودی دانشکده پزشکی دایر است.

به گزارش مفدا تبریز،  مهدیه پرکان، دبیر کانون ماعون در رابطه با دلایل برپایی بازارچه اظهارکرد: هدف اصلی از برگزاری بازارچه مذکور کمک و سودرسانی به زنان سرپرست خانواریست که در غرفه آشپزی مشارکت دارند و همچنین  کمک به دانش آموزانی است که از نظر مالی مشکل دارند.

وی با بیان اینکه این بازارچه شامل هفت غرفه اصلی و یک غرفه که متعلق به کانون صراط است که در اختیار بازارچه قراردادند، است، ادامه داد: این غرفه ها شامل  صنایع دستی  و چرمی، پارچه ای و بافتنی ها همچون عروسک های بافتی و آشپزی است که بسیار مورد استقبال قرارگرفته است و پراستقبال ترین غرفه بازارچه تابه اکنون است. 

دبیر کانون ماعون، دیگر غرفه های بازارچه را غرفه خوشنویسی با تدریس استاد اکبرفتحی، خوشنویس مطرح شهرتبریز،  و همچنین غرفه کاغذ باطله معرفی کرد و افزود: دانشجویان در ازای اعطای ۲کیلو کاغذ باطله،  یک بلیط رایگان تماشای فیلم با همکاری کانون فیلم تقدیم شان می گردد و در صورتی که کاغذباطله ۵ کیلو بیشتر باشد درکنار بلیط رایگان تماشای فیلم در قرعه کشی مشهد مقدس شرکت داده می شوند.

مهدیه پرکان با اشاره به اینکه غرفه دیگر غرفه عکاسی است که مسابقه عکاسی و عکاسی ارزان با چارچوب پیج  اینستاگرامی را برگزار می کند، گفت: در این غرفه با همکاری کانون عکس، کارگاه عکاسی نیز با تدریس آیدا میرزایی و امین بویر،  دو نفر از دانشجویان دانشگاه برگزار می شود.

وی غرفه دیگر را غرفه مشاوران دانست و ادامه داد: هدف اصلی این غرفه جذب دانشجویان جدیدالورد جهت مشاوره  داوطلبانه به دانش آموزان کم بضاعت و جمع آوری کتب درسی نظام جدید برای کمک به دانش آموزان کنکوری مذکور است.

پرکان درباره اهداف فعالیت های خود وکانون ماعون در طول هفته فرهنگیرا فقط کمک داوطلبانه و خیریه به افراد کم بضاعت و برداشتن گامی مثبت برای پیشرفت این افراد عنوان کرد.

گفتنی است اسامی کلیه خرید کنندگان از بازارچه خیریه  برای شرکت دادن در قرعه کشی پایان بازارچه ثبت می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.