سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳

در نشست فعالان نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم مطرح شد:

راهکار تقویت نشریات دانشجویی از نگاه معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه/افزایش بودجه نشریات دنبال می‌شود

نشست فعالان نشریات/قم

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم طی نشستی با فعالان نشریات دانشجویی بر لزوم تجمیع نشریات برای افزایش مخاطب و کیفیت آنها تاکید کرد و گفت: این موضوع را نمی‌توانیم تکلیف کنیم اما تعداد بالای نشریات موجب کاهش اعتبار یک نشریه می‌شود و کیفیت آنها را زیر سئوال می‌برد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، نخستین نشست فعالان نشریات دانشجویی با معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم صبح امروز با حضور اعضای کمیته ناظر بر نشریات، مدیران و دبیران نشریات دانشجویی و کارشناسان حوزه فرهنگی در دفتر این معاونت در مجتمع دانشگاهی پردیس برگزار شد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه ۴۷ نشریه در این دانشگاه فعالیت دارد، اظهار کرد: تعداد بالای نشریات دانشجویی موجب کاهش اعتبارات تخصیص یافته به هر نشریه می‌شود و کیفیت نشریات را زیر سئوال می‌برد.


سیامک محبی با تاکید بر اینکه نشریات باید به دنبال افزایش مخاطبان خود باشند، مطرح کرد: برای نشریات دانشجویی هزینه‌هایی پرداخت می‌شود که متناسب با این هزینه‌ها باید از نشریات خروجی داشته باشیم.

وی تجمیع نشریات را راهکاری برای افزایش کیفیت آن‌ها دانست و گفت: این موضوع را نمی‌توانیم تکلیف کنیم اما اگر دانشجویان به این سمت سوق داده شوند می‌توانیم اعتبارات را به چند نشریه توانمند اختصاص دهیم و آن نشریات را به صورت ویژه حمایت کنیم.

محبی با بیان اینکه برای برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی فعالان نشریات دانشجویی محدودیت اعتباری نخواهیم داشت، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا در برخی از امور اعتبارات مرتبط با نشریات را افزایش دهیم تا کار این مجموعه‌ها با قدرت بیشتری دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از نشریات دانشگاه علوم پزشکی قم با کانون و تشکل خاصی ارتباط ندارند، مطرح کرد: نشریات می‌توانند با برخی از مجموعه‌ها ارتباط گرفته و سیاست‌های مشترک را در کنار یکدیگر دنبال کنند تا در سال آینده نیز با حمایت آن کانون و تشکل نشریه با قدرت بیشتری به فعالیت خود ادامه دهد.

همچنین، محمدرضا عزیزخانی مدیر مسئول نشریه داروگ، سید علی موسوی مدیر مسئول ناقوس، محمد هادی مفتاح مدیر مسئول ارغوان و سینا سرباز حسینی مدیر مسئول یار مهربان نظرات و پیشنهادات خود را در این نشست مطرح کردند.

لزوم ایجاد ویترین نشریات به‌منظور معرفی آن‌ها، برگزاری کارگاه‌های تخصصی برای تقویت قدرت نویسندگی دانشجویان، رتبه‌بندی نشریات و تقسیم اعتبارات میان نشریات بر اساس رتبه‌های آنان، افزایش کمی و کیفی چاپ نشریات، اختصاص نیروهایی ترویج فرهنگ مطالعه نشریات میان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم، از جمله درخواست‌های مطرح شده توسط فعالان نشریات در این نشست بود.
جهت دیدن عکسهای این نشست اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.