سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸

انجمن اسلامی(دفتر تحکیم وحدت) دانشگاه علوم پزشکی ایران با رئیس دانشگاه دیدار کرد

انجمن اسلامی

به منظور تقدیر و تشکر از اعضای قبلی انجمن اسلامی(دفتر تحکیم وحدت) و معرفی اعضاء جدید، بیان مشکلات و تبادل نظر، جلسه‌ای با حضور اعضای هیأت نظارت بر تشکل‌های اسلامی و رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

به گزارش مفدا ایران؛ پس از برگزاری دوره دوم انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ایران (دفتر تحکیم وحدت)، یکشنبه ۱۰ آذرماه جلسه‌ای با حضور اعضاء شورای مرکزی انجمن اسلامی و رییس دانشگاه برگزار شد که در این جلسه از زحمات اعضاء شورای قبل تقدیر و تشکر به عمل آمد.

"احسانی" دبیر این تشکل در ابتدای جلسه تاریچه‌ای از تشکیل انجمن اسلامی(دفتر تحکیم وحدت) ارائه کرده و گفت:

"در سال ۱۳۲۰ اولین انجمن اسلامی دانشجویان در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران توسط دکتر محب الله آزاده که در رشته چشم پزشکی مشغول تحصیل و فعالیت بود تأسیس شد. پس از آن نیز انجمن‌های اسلامی‌ در دیگر دانشگاه‌ها تاسیس و شروع به فعالیت کردند. در سال ۵۷ این انجمن‌ها در دانشگاه‌ها در کنار دیگر اقشار جامعه به سرنگونی رژیم شاه اقدام کردند. سال ۵۸ در جلسه‌ای که جهت گرفتن نصایح و رهنمود هایی خدمت امام راحل رسیدند ایشان فرمودند: "بروید و تحکیم وحدت کنید" از آن زمان اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور "دفتر تحکیم وحدت" شکل گرفت.

احسانی همچنین در گفتگو با خبرنگار مفدا ایران در خصوص برنامه‌های حال حاضر این انجمن گفت:

"جهت‌گیری سیاسی دانشجویان این انجمن در دانشگاه، فارغ از جهت‌گیری‌های احزاب سیاسی موجود است و این دانشجویان با روحیه انقلابی به دنبال فعالیت در زمینه دغدغه‌های روز خود در جامعه هستند. البته دوستان این انجمن سیاسی کاری را بر سیاسی بازی ترجیح داده و خود را جدای از سیاست نمی‌بینند."

وی افزود: "دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشگاه ایران علاقمند به فعالیت در تمامی زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، علمی و حتی ورزشی هستند و سعی دارند در این زمینه‌ها به دغدغه‌ها و مطالبات دانشجویی بپردازند. در دوره قبل نیز برگزاری اردوهای زیارتی قم و جمکران، اردوی علمی بازدید از مرکز مغز ایران و برگزاری همایش روز ملی هسته‌ای نشان از فعالیت این انجمن در زمینه‌های مختلف دارد."

همچنین در این جلسه برخی از دبیران واحدهای مختلف شورای جدید انجمن، از مشکلات حال حاضر و برنامه‌های پیش‌رو با رئیس دانشگاه ایران به عنوان رئیس هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشگاه و دیگر اعضاء به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.