دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷

در جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها؛

طرح تشکیل واحد ارتباط خانه و دانشگاه بررسی شد

شورا

طرح تشکیل واحد ارتباط خانه و دانشگاه در جلسه ۳۳۴ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بررسی شد.

به گزارش مفدا، به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ جلسه ۳۳۴ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و با حضور سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی گفت: باید بدنه تصمیم‌گیر پیوست‌های فرهنگی لازم برای مدیریت روانی جامعه را فراهم کند و متوجه ضرورت بازآرایی صحنه فرهنگی جامعه باشیم. دستور این جلسه بررسی طرح تشکیل واحد ارتباط خانه و دانشگاه بود که براساس راهبرد ۱۵ نظام فرهنگی - تربیتی سند دانشگاه اسلامی برای بررسی در این جلسه ارائه شد.

حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی، معاون فرهنگی - سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و رئیس کمیته فرهنگی - تربیتی سند دانشگاه اسلامی با اشاره به اقدامات پیشران سند دانشگاه اسلامی در حوزه فرهنگی، گفت: در زمینه اولویت دادن به پذیرش بومی دانشجویان و تقویت ارتباط دانشگاه با خانواده، شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده متولی اجرای این اقدام پیشران سند دانشگاه اسلامی شد و مباحث کارشناسی آن حدود هفت جلسه در شورای فرهنگی - اجتماعی زنان و نهایتاً چهار جلسه بررسی نهایی در کمیته فرهنگی تربیتی را به دنبال داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاطری، دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی گفت: رویه اجرای موضوعات محوله به کمیته‌های چهارگانه این شورا بدین صورت است که طرح ارائه شده، توسط کمیته مربوطه کارشناسی و نهایی‌سازی می‌شود. در نهایت طرح کارشناسی شده در دستور جلسات شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی قرار می‌گیرد تا توسط اعضا تصمیم‌گیری نهایی شود.

محمدابراهیم سقزچی، معاون نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، گفت: فلسفه تهیه طرح مذکور بر این بود که بتوانیم از ظرفیت خانواده‌های همیار و داوطلب در یاری‌رسانی به دانشگاه‌ها استفاده کنیم و همچنین برای دانشجویان آسیب‌پذیر واحد متمرکزی در دانشگاه‌ها لحاظ شود.
 

در ادامه این جلسه اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که اهم آن بدین شرح است:‌ «پرهیز از کلی‌گویی و لزوم تمرکز بر یک هدف مشخص در این زمینه، پرهیز از مطول‌سازی متن طرح و خلاصه‌سازی آن، تقویت عوامل پیشگیرانه در تحقق اهداف سند، صیانت از دانشجویان با مشارکت خانواده‌ها، بهره‌گیری از تجارب انجمن اولیا و مربیان مدارس آموزش و پرورش، پرهیز از ایجاد ساختار جدید و تلاش در جهت ابلاغ مأموریت‌ به نهادهای موجود، استفاده از تجارب واحدهای مشاوره دانشجویی، پرهیز از تحمیل هزینه‌های مالی، استفاده از ظرفیت بخش‌های مختلف دانشگاهی در اجرایی‌سازی اهداف این سند».

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.