دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷

ارائه طرح پیشنهادی کارآفرینی رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی یزد

ساده

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی یزد در نشستی با معاون امورجوانان وزارت ورزش در یزد به ارائه طرح کارآفرینی حوزه تربیت بدنی پرداخت که با استقبال معاون وزارت ورزش روبرو شد.

به گزارش مفدا یزد محمد مهدی تند گویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان صبح امروز در جلسه کارآفرینان استان از طرح کارآفرینی رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی یزداستقبال کرد.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی یزد در این نشست ضمن ارائه طرح کار آفرینی و اشتغال زایی کارشناسان تربیت بدنی در یزد اظهارکرد:  در مرحله راه اندازی این طرح و در صورت واگذاری و اختصاص بیمارستان راه آهن که مدت ها  بلااستفاده مانده ( به عنوان بزرگترین مرکز تخصصی چکاپ سلامت کارکنان دولت)، زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر در استان یزد ایجاد خواهد شد.

محمدرضا ساده در خصوص  پیشنهاد دوم طرح کشوری افزود: در حال حاضر در تمامی کشور وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مراکز جامع ارتقا سلامت در تمامی استانها و شهرستانها زیر نظر معاونت بهداشتی راه اندازی شده است که در این مراکز واحدهایی چون پزشکی، مامایی، روانشناسی تغذیه و غیره مشغول به انجام خدمات هستند که رسالت اصلی این افراد ارتقا سطح سلامت جامعه می باشد.

ساده با بیان اینکه حلقه گمشده این تشکیلات فقدان تحرک بدنی می باشد و هدف اصلی همه این فعالیت ها و سازوکارها سلامت و تندرستی است تاکید کرد: در صورتی که تفاهم نامه ای فی ما بین وزرات ورزش و جوانان و وزارت بهداشت منعقد گردد فارغ التحصیلان مورد تایید وزارت ورزش که دوره های لازم ر ا دیده اند می توانند در این مرکز مشغول به کار شوند که قطعاتاثیر به سزایی در امر توسعه سلامت دارد.

با اجرای این طرح قطعا زمینه اشتغال فارغ التحصیلان حوزه تربیت بدنی و جذب نیرو ایجاد خواهد شد.

تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن ابراز خرسندی و پذیرش این طرح در مرحله اولیه جهت تصویب و پیگیری مراحل قول مساعدت داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.