یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

راه اندازیِ شورای مشورتی دانشجویان وعده استاندار خراسان شمالی که محقق شد

نشست استاندار - مفدا اسفراین

استاندار خراسان شمالی در جمع دبیران کانون هاو انجمن ها و تشکل های دانشجویی راه اندازی شورای مشورتی دانشجویان را وعده داد که امروز بعد از گذشت چند روز محقق شد.

به گزارش مفدا اسفراین، تلفن همراهم زنگ خورد،از دفتر معاونت دانشکده بود که برگزاریِ یک نشست صمیمانه در فردای آن روز را با استاندار  خرااسن شمالی به من داد.

نشستی که باحضور دبیرانِ کانون های فرهنگی و انجمن ها و تشکل بسیجِ کل دانشگاه های خراسان شمالی قراربود برگزار شود و ازهردانشکده یک نفر قرار بود بعنوان نماینده ی دانشجویان سخنرانیِ کوتاه داشته باشد که قرار شد من به عنوان دبیرِ دبیرانِ کانون های فرهنگی دانشکده علوم پزشکی اسفراین درجایگاه حاضر شوم و حرف بزنم.

ما نمایندگان دانشجوها خوشحال آن شب را صبح کردیم و عصر فردا به همراه ۸ نفرِ دیگر از دبیران و فرمانده ی بسیج دانشکده به سمت بجنورد رهسپار شدیم .

ساعت۱۸ عصر بود که طبق قرار به سالن شهدای دولت استانداری رسیدیم.

خیلی کنجکاو بودم که ببینم دلیلِ برگزاریِ این نشستِ یهویی با دانشجویان چه بوده! آخر بعداز گذشتِ سه سال از دوران دانشجوییِ من این اولین نشست دانشجویان بااستاندار بود!

با همبن هدف باچند نفر از دانشجویان همکلام شدم اما بیشتر آنها اظهار بی اطلاعی میکردند و برخی زمزمه هایی هم  درموردِ ربط داشتنِ نزدیک بودنِ زمانِ انتخابات به این نشست به گوش میرسید  که البته جناب استاندار این نظریه را کاملا تکذیب کردند!!!

نشست شروع شد و نماینده های دانشگاه ها یکی یکی درجایگاه حاضر می شدند و مشکلات استانی و دانشگاهی خود را صمیمانه و رو در رو با استاندار می گفتند.

اسم من بعنوان نفر دوم خوانده شد، درجایگاه حضورپیدا کردم. حرف و شکایت خاصی که بشود در مقابل آن همه دانشجو از شهر های مختلف ومسئول و استاندار گفت، نداشتم. به جز تقدیر و تشکر !!!!! و البته از استاندار محترم هم خواستم  که حتما به دانشکده ی ما سری بزنند و ازنزدیک و به طور خصوصی تر شنونده ی حرف های ما باشند.

برای رسیدن به این درخواست شماره ی تلفن همراهم  بثبت شد تا هماهنگی های لازم انجام شود و ما برای ساعاتی میزبان استاندار خراسان شمالی باشیم (( البته امیدوارم که این خواسته محقق بشه ))

از اهمیت ندادن به توانایی ها و کاهش بازار کار و هزینه ی تنها پذیراییِ این نشست که چای بود(!)گرفته تا بازکردن مرز ترکمنستان و برگزاری مسابقات جهانیِ کشتی و بنزینِ ۳ هزارتومنی درد دل هایی بود که نمایندگان دانشجوها در نشست با استاندار مطرح کردند.!

و حالا نوبت به محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی رسید ، همه ما سر پا گوش شدیم با دقت حرف ها رو یادداشت می کردیم .

منم که هم نقش خبرنگار مفدا داشتم و هم دبیر کانون بودم تند تند مطالب رو یادداشت می کردم .

در مجموع نشست بسیار سازنده بود و استاندار وعده  راه اندازیِ شورای مشورتی دانشجویان را داد تا بتواند از قشرتحصیل کرده درتمامِ زمینه ها کمک بگیرد که خوشبختانه امروز بعد از گذشت تنها پنج روز محقق شد و دوباره من به عنوان نماینده دانشجویان در این شورا انتخاب شدم.

با امید به اینکه این نشست ها ادامه داشته باشد لازمه این نکته رو در پایان اشاره کنم که  استان خراسان شمالی هم اکنون ۳۲ هزار دانشجو دارد که در۴۰ دانشگاه دولتی، پیام نور، آزاد اسلامی، فنی و حرفه ای، فرهنگیان و موسسه ها مشغول به تحصیل هستند.

خبرنگار : شیما میرزایی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.