یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی:

شورای صنفی دانشجویان بازویی قدرتمند برای مدیریت دانشگاه است

ایدز

"دکتر علیرضا زالی" رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عصر روز شنبه نهم آذرماه با دبیران شورای صنفی دانشجویی دانشکده‌ها و خوابگاه‌های این دانشگاه دیدار دیدار و گفتگو کرد و شورای صنفی دانشجویان را بازویی قدرتمند برای مدیریت دانشگاه عنوان کرد.

به گزارش مفدا شهید بهشتی به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در این نشست که "دکتر محمود خدادوست" معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و جمعی از مدیران حوزه دانشجویی نیز حضور داشتند، دانشجویان به بیان دغدغه‌ها، نگرانی‌ها و مطالبات خود پرداختند و رییس دانشگاه نیز ضمن شنیدن سخنان آنان، به ارایه توصیه‌ها و رهنمودهایی برای رفع مشکلات و دغدغه‌های دانشجویان پرداخت.

دکتر زالی در این نشست شورای صنفی دانشجویی را یک فرصت برشمرد و افزود:  در فضای مدیریتی نوین بدون توجه به صاحبان فرایند نمی‌توان مدیریت کرد و این یک خطای بزرگ مدیریتی است.

وی افزود: کسانی که در متن فرایند و یا خط مقدم دریافت خدمات هستند اگر نظراتشان منظور نشود، موفقیتی به دست نمی‌آوردند و با این دیدگاه شورای صنفی یک فرصت به شمار می‌آید.

رییس دانشگاه جمع‌های دانشجویی را زلال، خودجوش و دلسوز برشمرد و دانشجو را دغدغه‌مند و بدون حاشیه عنوان کرد و گفت: احساس من این است که در جمع شما عزیزان این بلوغ حاصل شده است و من به این جمع اعتماد دارم.

زالی با تاکید بر ضرورت تعامل دوطرفه افزود: این شورای دانشجویی می‌تواند بازویی قدرتمند برای ما باشد، بنابراین باید  تعامل دوطرفه داشته باشیم تا از نظرات شما در راستای بهبود وضعیت بهره مند شویم که خوشبختانه این تعامل در قالب برگزاری این جلسات شکل گرفته و تکامل می‌یابد.

وی افزود:  البته در برخی موضوعات نیازمند بررسی جامع تر برای دستیابی به راهکارهای مناسب هستیم  و این موضوعات در کمیته های مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد.

رییس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص پروژه تجمیع دانشکده ها و ایجاد پردیس دانشگاهی علوم پزشکی شهیدبهشتی و اقدامات و پیگیری های صورت گرفته توضیحاتی را برای دانشجویان بیان کرد.

وی المپیاد ورزشی دانشجویی را بحثی مهم و جدی خواند ومدال آوری در این المپیادها را مایه اعتبار دانشگاه برشمرد و بر ضرورت هر چه سریعتر آماده سازی تیم های دانشجویی برای اعزام به این المپیاد تاکید کرد.

بازنگری واگذاری بخشهای آموزشی مراکز درمانی، نظارت بر جذب دانشجویان خارجی، افزایش پنهای باند اینترنت خوابگاهها، استفاده از ظرفیتهای شهر ورامین برای کاهش مشکلات دانشجویان مجتمع عالی سلامت ورامین، برخی دیگر از نکات مطرح شده توسط ریاست دانشگاه در این نشست بود.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز در این نشست ضمن بیان سخنانی شورای صنفی دانشجویان را بازوان معاونت دانشجویی و فرهنگی برشمرد و با اشاره به شرایط موجود خاطرنشان کرد که در حد بضاعت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و مسایل دانشجویان به کار خواهد بست.

در ادامه دبیران شورای صنفی دانشجویان ضمن تقدیر از برگزاری این نشست با حضور ریاست دانشگاه به بیان دغدغه ها و مطالبات خود پرداختند که از آن جمله می‌توان به پراکندگی خوابگاه‌ها، مشکلات ایاب و ذهاب و تغذیه، نظارت بر خصوصی سازی بخش‌های آموزشی بیمارستان‌ها، به‌سازی پاویون‌ها، افزایش امکانات و تسهیلات رفاهی دانشجویان، نظارت بر عملکرد آموزشی اساتید و اعضای هیات علمی ، افزایش پهنای باند اینترنت در دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها، نظارت بر تجهیز امکانات ورزشی خوابگاه‌ها، آماده سازی تیم های دانشجویی برای المپیادهای ورزشی، انعقاد قرار داد با باشگاه‌های بیرون از دانشگاه اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.