یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹

به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی همدان؛

کارگاه آموزشی "مهارت رفتار جراتمندانه و خودآگاهی" در دانشکده دندانپزشکی تشکیل شد

کارگاه مشاوره همدان

«هادی نجفی» کارشناس ارشد روانشناسی بالینی کارگاهی را ویژه دانشجویان جدیدالورود رشته های دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار کرد.

به گزارش مفدا همدان، تعریف رفتار جراتمندانه، قاطعیت و خودآگاهی، تفاوت بین قاطعیت و پرخاشگری و چگونگی فرآیند مدیریت ارتباط، انواع سبک های رفتاری (آموزش قدرت نه گفتن، مهارت کلامی و غیر کلامی با توجه به ویژگی های افراد دارای این مهارت و...) از جمله مباحثی بود که در این کارگاه مطرح شد.

از دیگر موضوعات مطرح شده در کارگاه آموزشی "مهارت رفتار جراتمندانه و خودآگاهی" می توان به پیامد های رفتار جراتمندانه و مراحل انجام رفتار جراتمندانه، مهارت های ذهنی، مهارت های کنش ها، مهارت های نگرشی و شناخت خود اشاره کرد.

این کارگاه بار هدف آشنا کردن دانشجویان جدید با حقوق خود و تشخیص موانع شناختی جراتمندی، تفاوت بین قاطعیت و پرخاشگری و چگونگی فرآیند مدیریت آن، مراحل انجام رفتار جراتمندانه، آشنا کردن دانشجویان از ویژگی های مثبت خود و تقویت آن، شناسایی ویژگی های قابل تغییر خود، توانایی تعمق در خویشتن، شناخت توانمندی ها و استعدادها و توانایی تغییر ویژگی های منفی خود، بالا بردن تاب آوری دانشجویان، پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی و نیز آشنایی با اداره مشاوره و سلامت روان تشکیل شد.

کارگاه آموزشی "مهارت رفتار جراتمندانه و خودآگاهی" را اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان، برای ۲۴ نفر از دانشجویان جدیدالورود رشته های دندانپزشکی برگزار نمود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.