یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

دیدار پنج ساعته وزیر بهداشت با تعدادی از دبیران تشکل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

نشست تشکل های دانشجویی با وزیر بهداشت

نشست وزیر بهداشت با تعدادی از دبیران تشکل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شنبه نهم آذر ماه در سالن جلسات این وزارتخانه برگزار شد و این گفت‌وگوی صمیمی بیش از پنج ساعت طول کشیده و تا شامگاه شنبه ادامه یافت.

به گزارش مفدا، در این نشست دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر محمد حسین داوودی مدیر کل حوزه وزارتی و مشاور وزیر، امیر لله‌گانی مدیرکل فرهنگی، دکتر کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی این وزارتخانه و دیگر مسؤولان ارشد معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دبیران تشکل‌های دانشجویی جامعه اسلامی دانشجویان، دفتر تحکیم وحدت، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و بسیج‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور حضور داشتند.

این نشست با سخنان امیر للـه‌گانی مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت و خوشامدگویی وزیر بهداشت آغاز شد؛ پس از آن شش نفر از دانشجویان به نمایندگی از بقیه به طرح نظرها، انتقادها و پیشنهادهای خود پرداختند و پاسخ‌های وزیر را نیز شنیدند.

ادامه این نشست صمیمانه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت یکی از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در دفتر وزیر بهداشت همراه بود.

پس از آن شش نفر دیگر از دانشجویان نیز به طرح دیدگاه‌ها و پرسش‌های خود پرداختند و پاسخ‌های وزیر بهداشت را شنیدند.

وزیر بهداشت در این جلسه با تاکید بر اهمیت زنده بودن جنبش دانشجویی اظهار داشت: من به عنوان یک برادر بزرگتر از شما تقاضا می‌کنم که با صداقت ابوذروار خود در مجموعه دانشگاهی کشور از آرمان‌های نظام و انقلاب دفاع کنید.

وی همچنین با اشاره به اینکه " انتظار ما از دانشگاه، حرکت به سمت و سوی خودکفایی است"، خاطر نشان کرد: یک روز برای دفاع از مرزهای جغرافیایی جنگیدیم و شهید دادیم، امروز باید برای دفاع از مرزهای پاکی و عزت کشور بجنگیم و حتی شهید بدهیم. 

در این جلسه دانشجویان به موضوعاتی از جمله سهمیه‌های کنکور، افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی در رشته‌های علوم پزشکی، دخالت نهادها و اشخاص خارج از دانشگاه در امور دانشگاهی، کمبود بودجه فرهنگی، پوشش حرفه‌ای، تاکید بر اخلاق پزشکی و سرانه فرهنگی دانشگاه‌ها و ... اشاره کردند.

این جلسه تا شامگاه ادامه و با عکس یادگاری دانشجویان با وزیر پایان یافت.

مشروح کامل این نشست به زودی منتشر میشود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.