یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

دانشجوی علوم پزشکی لرستان و صاحب سه مقام در جشنواره سیمرغ:

جشنواره سیمرغ در زمینه خوشنویسی سطح بالایی دارد

DSC_0737.JPG

"حجت حیدری" دانشجوی هوشبری دانشگاه علوم پزشکی لرستان که در جشنواره سیمرغ موفق به کسب ۳ مقام شد، با اشاره به سطح بالای جشنواره در زمینه خوشنویسی، افزود: این جشنواره کمک می‌کند که افراد چطور بتوانند از هنر در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه کمک بگیرند.

به گزارش مفدا لرستان، دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در جشنواره سیمرغ در رشته خوشنویسی موفق به کسب ۳ مقام شد. به همین مناسبت خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مفدا مصاحبه‌ای با این دانشجو انجام داده که مشروح آن را در زیر می‌خوانید؛

مفدا لرستان: خودتان را معرفی کنید و بفرمایید دانشجوی چه رشته ای هستید؟

حجت حیدری، ترم ۵ هوشبری و اصالتاً اهل استان فارس، لارستان هستم.


مفدا لرستان: سوابقی از فعالیت خودتان در این رشته(همان که موفق به کسب مقام شده) بفرمایید؟

از سال ۸۶ به عنوان شغل اصلی، مشغول تابلوسازی هستم.از سال ۹۰ شروع به آموزش خوشنویسی کردم و از یک سال پیش هم به طراحی گرافیک روی آوردم.

مفدا لرستان: اخیرا  اجرای شما در جشنواره سیمرغ موفق به کسب جایزه شد. درباره اجرا در این جشنواره بگویید؟
در مدت ۶ ماه مشغول برنامه ریزی و تولید چندین اثر خوشنویسی بودم که از مشاوره های هنرمندان مختلفی استفاده کردم به ویژه استاد اکبر خسروی که از کارکنان همین دانشگاه هستند و من را بسیار کمک کردند.

۱۰ اثر در ۵ رشته وارد فینال مسابقه شد. در هر ۵ رشته نامزد مقام شدم و در زمینه "معلی" مقام اول، در زمینه "ثلث" مقام دوم و در زمینه "نسخ" مقام سوم را کسب کردم.

مفدا لرستان: سطح جشنواره در چه حدی بود؟
جشنواره در زمینه خوشنویسی سطح بالایی دارد که حتی هرسال، قابل مقایسه با سال های قبل نیست.

مفدا لرستان: نگاهتان به این جشنواره چیست و چه اتفاقی افتاد تا به پیروزی رسیدید؟

به رغم همه مخالفت‌ها و مخالفان جشنواره سیمرغ یک رویدار بسیار بزرگ هست که چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم به مردم و به ویژه کارکنان امروز و آینده حوزه سلامت آموزش میدهد که چطور بتوانند از هنر، این ابزار قدرتمند ارتباطی، در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه کمک بگیرند.

من در مدت یک سال و اندی توانستم کیفیت تعدادی از آثارم را به استانداردهای جشنواره نزدیک کنم و شاید این دلیل اصلی کسب سه مقام من بود.

مفدا لرستان: باز هم در این جشنواره حضور پیدا می‌کنید؟

چون در این دوره صاحب مقام شدم ، اساساً باید دوره بعد اثر قوی تری را بنویسم و نیاز به وقت زیادی دارد. اگر وقت اجازه دهد حتما شرکت می‌کنم.

مفدا لرستان: نقش و تاثیر فعالیت‌های فرهنگی در زندگی دانشجویی شما چگونه است و آیا مانعی در مسیر اهداف و تحصیل نمی‌شود؟

این فعالیت ها شاید اثر مثبتی بر روی روابط عمومی ما داشته باشد اما از آنجایی که در چند حرفه مشغول فعالیت فرهنگی بودم، توقعات بی جا و برخی از دیگر موارد بسیار آزار دهنده بود و وقت زیادی از من می‌گرفت که نتیجه ای جز یک کار معمولا بی نتیجه و مقدار زیادی وقت از دست رفته نبود.

اما اثر مثبتی که جشنواره بر روی تسلط من بر خوشنویسی و آشنایی با اساتید مجرب حرفه خودم داشت، اصلا قابل مقایسه با هیچ کدام از فعالیت‌های دانشگاهی نیست.


مفدا لرستان: انجام فعالیت‌های فرهنگی چه تاثیرات مثبتی در تحصیل و فعالیت‌های آموزشی شما دارد؟

شاید فعالیت‌های فرهنگی در کنار موارد آموزشی بتواند فاکتورهای شخصتی همچون اعتماد به نفس و مدیریت شرایط را در یک فرد ارتقاء دهد.

مفدا لرستان: چه توصیه‌ای به دانشجویان علوم پزشکی برای حضور بیشتر در فعالیت‌های فرهنگی دارید؟

همیشه قبل از وارد شدن به یک گروه یا کار فرهنگی، سبک و سنگین کنید که قرار است نتیجه چه شود؟؟ صرف زمان و هزینه به صرفه هست یا خیر؟ و سعی کنید در حین انجام فعالیت، شما تواناتر شوید و اگر چنین نیست، اصلا کار نکنید.

سیمرغ، پلی است بین دانشجویان هر دانشگاه با هنرمندان درجه یک برای هنرمند تر شدن و تواناتر شدن.

مفدا لرستان: صحبت پایانی؟

در پایان تشکر می‌کنم از سرکارخانم شکری و موسوی که من را به شرکت در جشنواره دعوت کردند. پرسنل فرهنگی دانشگاه که با اخلاق خوبشان وظیفه شان را درست انجام می دهند. همچنین تشکر ویژه می‌کنم از هنرمند درجه یک استان، سرکار خانم مهرآرا و گروه تئاتر، نمایشنامه خوانی و مشاعره که برای من سنگ تمام گذاشتند.

پس از پایان گفتگو، پایگاه اطلاع رسانی مفدا نیز از این دانشجو با اهدای کتاب، قدردانی نمود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.