شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

مشارکت ۶۰ درصدی دانشجویان علوم پزشکی اردبیل در انتخابات شورای صنفی دانشگاه

انتخابات شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در حالی ۱۲ آبان ماه برگزار شد که این انتخابات با استقبال پرشور دانشجویان دانشگاه مواجه شده و حدود ۶۰ درصد دانشجویان در این انتخابات شرکت کردند.

به گزارش مفدا اردبیل، شورای صنفی در حقیقت شورای مشورتی به انتخاب خود دانشجویان است که به عنوان نماینده دانشجویان تلقی شده و مشکلات را در قالب اداری و قانونی و به دور از سیاست با مسئولان دانشگاه مطرح و پیگیری می‌کند.

انتخابات شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه در دانشکده‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی و به صورت تدارک صندوق‌های سیار در بیمارستان‌ها برگزار شد.

نکته قابل توجه در برگزاری این انتخابات در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، مشارکت و استقبال بالای دانشجویان در این انتخابات بود که از حدود ۳ هزار و ۳۰۰ دانشجوی دانشگاه، حدود یک هزار و ۹۰۰ نفر در پای صندوق‌های رأی حاضر شده و به کاندیدای خود رأی دادند؛ در واقع حدود ۶۰ درصد دانشجویان در این انتخابات مشارکت داشتند که این آمار نشانگر جایگاه شورای صنفی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل است.

دکتر دادخواه، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه و مدیران این معاونت در چند سال گذشته همواره تعامل و همکاری مناسبی با شورای صنفی دانشگاه دارند و در حال حاضر ۱۰۰ درصد مدیریت خوابگاه‌ها و تصمیم‌گیری در رابطه امور صنفی رفاهی به شورای صنفی واگذر شده است که این موضوع خود یکی از دلایل مهم ارتقاء جایگاه شورای صنفی دانشگاه می‌باشد.

درصد بالای اختیارات شورای صنفی در تصمیم گیری برای امور صنفی رفاهی دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دادن حق انتخاب و تصمیم گیری به نمایندگان دانشجویان دانشگاه، یکی از مهم‌ترین دلایل استقبال و شرکت پرشور دانشجویان در انتخابات شورای صنفی است.

شرکت ۶۰ درصد دانشجویان دانشگاه در انتخابات شورای صنفی، نقش مستقیمی در رابطه با اختیارات شورای صنفی دانشگاه دارد و دانشجویان دانشگاه نیز با باور به عملکرد شورای صنفی در این انتخابات شرکت کردند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در جلسه با دبیران شوراهای صنفی در خوابگاه‌های دانشجویی با اشاره به اینکه با حضور شورای صنفی شاهد مدیریت مشارکتی هستیم و این شورا بازوان پرتوان معاونت فرهنگی دانشجویی هستند، گفت: اعضای شورای صنفی منتخب دانشجویان بوده و قطعا با فعالیت این مجموعه، مشکلات صنفی رفاهی دانشجویان دانشگاه به حداقل خواهد رسید و اگر فعالیتی از جانب اعضای شورای صنفی نباشد، معاونت فرهنگی دانشجویی نمی‌تواند به تنهایی در این راه موفق شود.

حال با برگزاری انتخابات، اعضای جدید شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل انتخاب شدند و انتظار دانشجویان از اعضای جدید این شورا، ادامه راه شورای صنفی قبلی دانشگاه در پیگیری به جد مشکلات و دغدغه‌های صنفی رفاهی دانشجویان است.

برای مشاهده نتایج انتخابات شورای صنفی اینجا را کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.