سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵

جشنواره قرآن وزارت بهداشت و نگاهی به مهم‌ترین روزهای آن

قرآن و عترت

جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت که هم اینک در مرحله ثبت نام قرار دارد در یک بازه زمانی ۹ ماهه و از مرحله دانشگاهی تا کشوری برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا به نقل از ایکنا، ‌بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که هم اکنون در مرحله ثبت نام است و در بخش شفاهی تا روز پنجم اسفندماه ادامه دارد، طی یک برنامه زمانی ۹ ماهه از فراهم کردن مقدمات اولیه تا برگزاری مرحله کشوری در تیرماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

بر همین اساس این دوره از جشنواره با ارسال آئین‌نامه آن به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در اواخر آبان‌ماه که مراحل پیش از اجرای مسابقات است، عملاً آغاز شده است و تا تیرماه سال آینده ادامه دارد تا به این ترتیب مسابقات در بستر زمانی ۹ ماهه ادامه داشته باشد.

این مسابقات که در دو مرحله دانشگاهی و کشوری برگزار می‌شود،‌ تاکنون مراحل ابلاغ آئین‌نامه، اطلاع‌رسانی و تبلیغات را پشت سر گذاشته و به مرحله ثبت نام رسیده است،‌ این مرحله نیز روز پنجم اسفندماه به پایان می‌رسد تا پس از آن مقدمات برای برگزاری مرحله دانشگاهی این جشنواره فراهم شود.

در آئین‌نامه این جشنواره که نسخه اصلاح شده آن طی روزهای اخیر به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است، برگزاری مرحله دانشگاهی از بعد از پایان ثبت نام تا روز ۱۰ اردیبهشت‌ماه اعلام شده است که یک بازه زمانی حدوداً دوماهه است.

همچنین مسئولان برگزاری این مسابقات یک دوره آموزشی برای شرکت کنندگان در بخش آوایی یا همان شفاهی در نظر گرفته‌اند که یک ماه قبل از برگزاری مسابقات مرحله دانشگاهی برگزار می‌شود. در آئین‌نامه مسابقات پیشنهاد تیم داوری به مرکز قرآن و عترت نیز باید تا ۳۰ بهمن ماه انجام شده باشد.

براساس گزارش ایکنا معرفی برگزیدگان مرحله کشوری به دبیرخانه کشوری جشنواره نیز باید حداکثر یک هفته پس از برگزاری مسابقه در دانشگاه انجام شود.

مرحله کشوری نیز دهه سوم تیرماه سال آینده در نظر گرفته شده است که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار خواهد شد تا به این ترتیب دوره دیگری از جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی به کار خود پایان دهد.

اما بخش کتبی این جشنواره نیز با طراحی و نهایی‌سازی سوالات بخش معارف و سیره معصومین(ع) یک ماه قبل از برگزاری آزمون آغاز می‌شود و در ادامه نیز سه روز مانده به شروع فرآیند آزمون سوالات به همراه آئین‌نامه آن به دانشگاه‌ها ارسال خواهد شد.

زمان برگزاری مرحله کشوری بخش کتبی این جشنواره که به صورت همزمان در سراسر کشور خواهد بود نیز روز ۱۵ اسفندماه و در یک بازه زمانی دو ساعته یعنی از ساعت ۱۲ تا ۱۴ است. مرحله کشوری این آزمون نیز روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه و ساعت ۱۱ صبح در نظر گرفته شده است.

بخش دیگر این جشنواره نیز بخش‌هایی همچون پژوهشی، فناوری، ادبی،‌ هنری،‌ کتابخوانی و  نشریات‌ است که نیاز به ارسال آثار دارد، در این بخش‌ها که رقابت در آن یک مرحله‌ای و به صورت کشوری است، آخر اردیبهشت‌ماه به عنوان آخرین مهلت ارسال اثر در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.