شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳

با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت

نشست سراسری « مدیران دانشجویی» دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد

نشست سراسری مدیران دانشجویی

مسوولان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مدیران دانشجویی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، مشکلات صنفی و رفاهی دانشجویان علوم پزشکی کشور ارزیابی و بررسی کردند.

به گزارش مفدا، نشست سراسری « مدیران دانشجویی» دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، چهارشنبه ۲۹ آبان ماه با حضور دکتر « سیما سادات لاری » معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، رحمان خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی، دکتر سیدعابدین حسینی مشاور معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و بهروز رحیمی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در محل این وزارتخانه برگزار شد.

در این نشست در خصوص مسائل صنفی و رفاهی دانشگاه‌ها، کمبودها و تنگناهای موجود درحوزه اسکان، تغذیه، کار دانشجویی، لزوم اصلاح وبازنگری آیین‌نامه‌های اسکان، تغذیه، ضرورت استانداردسازی خوابگاه‌های دانشجویی، اختصاص ردیف بودجه‌ به منظور احداث خوابگاه‌های دانشجویی جدید، افزایش تسهیلات و وام‌هی دانشجویی، لزوم تدارک وام برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی و... گفت وگو و تبادل نظر شد.

در ابتدای این نشست، رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، ضمن خیرمقدم به مدیران دانشجویی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: خوشحال هستیم  که بعد از گذشت مدت‌ها امروز نشست سراسری مدیران دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود و امیدوارم برگزاری این نشست، بازخوردهای مثبت و  دستاوردهای تأثیرگذاری در حوزه موضوعات رفاهی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور داشته باشد.

وی اظهار کرد: مدیران دانشجویی مناطق دهگانه در ابتدای این نشست هر کدام به مدت پنج دقیقه به صورت خلاصه مشکلات و چالش‌های حوزه اداره دانشجویی مناطق تحت پوشش خود را بیان می‌کنند و سپس در خصوص این مشکلات بحث و تبادل نظر خواهیم کرد.

خدابنده لو با اشاره به اینکه تلاش داریم نشست سراسری مدیران دانشجویی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی را از این به بعد حداقل سالی دو بار و به صورت منظم و مستمر برگزار کنیم، اظهار کرد: بدون شک جلسات هم‌اندیشی و هم‌فکری با حضور شما مدیران دانشجویی که بار سنگینی از مسؤولیت‌ها در حوزه رفاهی و دانشجویی دانشگاه‌ها، روی دوش شما عزیزان است، می‌تواند منشاء تحولات و تغییرات محسوسی در این زمینه باشد.

وی گفت: در قالب این نشست، امروز سه کارگروه تخصصی توسط شما به منظور  بازنگری واصلاح آیین نامه‌های دانشجویی در حوزه‌های« تغذیه»، «اسکان» و «کاردانشجویی» تشکیل می‌شود و شما عزیزان در قالب این سه کارگروه تخصصی می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص اصلاح و بازنگری آیین‌نامه‌ها داشته باشید. قطعا خیلی از آیین نامه‌های دانشجویی ما در حوزه‌های مختلف قدیمی و نیاز به تغییر و بازنگری دارند و برخی از مفاد این آیین‌نامه‌ها با شرایط و مقتضیات زمان کنونی، سازگاری ندارد، از این‌رو خواهش می‌کنم در اصلاح و بازنگری این آیین‌نامه‌های دانشجویی، نهایت دقت و تلاش خود را انجام دهید.

خدابنده‌لو همچنین بر لزوم تعامل مدیران دانشجویی با دبیران و اعضای شوراهای صنفی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی تأکید کرد و گفت: هنر ما این است که با دوستان شورای صنفی بتوانیم تعامل دوسویه و سازنده‌ای داشته باشیم. شورای صنفی به عنوان بازوی دانشجویی ما که برخاسته از رأی و نظر دانشجویان است، تلاش می‌کند در حوزه پیگیری مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان تلاش کند، از این رو شورای صنفی را به عنوان همکاران دانشجو در کنار خود و جزئی از اداره دانشجویی می‌دانیم.

در ادامه‌ این نشست دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دقایقی در حضور مدیران دانشجویی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی درخصوص مسائل صنفی و رفاهی دانشجویان از جمله موضوع «خوابگاه» و  همچنین موضوع « کاردانشجویی» به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی گفت: یکی از مسائل مهمی که دانشجویان و مسؤولان دانشگاه نسبت به آن نظر دارند، موضوع « کار دانشجویی» است و من معتقدم «کاردانشجویی» باید به دانشجویانی تعلق بگیرد که دلسوزانه و متعهدانه بخشی از مسؤولیت‌ها را در فضای دانشگاهی برعهده می‌گیرند. به عنوان مثال دانشجویانی که روی توزیع غذای دانشجویان نظارت دارند و یا مثلا دانشجویانی که در قالب کار رسانه‌ای و پوشش اخبار دانشگاه‌ها، مسؤولیت انعکاس اخبار را برعهده‌دارند و بخش زیادی از وقت خود را در طول روز  صرف این فعالیت‌ها می‌کنند، مستلزم دریافت کاردانشجویی هستند، البته قرار نیست بابت همه فعالیت‌ها به دانشجویان کار دانشجویی بدهیم و این «کاردانشجویی» باید در قالب ضوابط و چارچوب‌های تعیین شده باشد، ازاین‌رو باید شیوه پرداخت کار دانشجویی و شرایط آن در آیین‌نامه به صورت شفاف مشخص شود.

معاون وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع «خوابگاه‌های دانشجویی» و «لزوم مجهز کردن آنها به لوازم و تجهیزات موردنیاز و استاندارد» اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت دید حمایتی خوبی نسبت به دانشجویان علوم پزشکی دارند و روز گذشته در شورای معاونان، به بنده فرمودند که اگر برای بازدید به دانشگاهی سفر می‌کنید و در بازدید از خوابگاه‌ها، با شرایط  نامساعد تجهیزات و امکانات یکی خوابگاه مواجه می‌شوید، حتما این موضوعات را به ینده گزارش دهید و دغدغه‌مند بودن وزیر نسبت به موضوعات «رفاهی» و «صنفی»  دانشجویان را باید به فال نیک گرفت. کما اینکه ایشان در سفری که به گیلان و دانشگاه علوم پزشکی این شهر داشتند در جریان شرایط نامساعد تجهیزات خوابگاهی یکی از خوابگاه‌ها قرار گرفتند و دستور دادند موکت و یخچال و همچنین تجهیزات و لوازم ورزشی برای این خوابگاه فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه وزیر بهداشت، همواره نسبت به موضوع اسکان و خوابگاه دانشجویان دغدغه دارند و همواره در صحبت‌هایشان این موضوع را می‌توان به خوبی لمس کرد، اظهار کرد: ایشان همواره حسرت می‌خورند که چرا در دورانی که شرایط مالی و اوضاع اقتصادی بهتر بود، نسبت به موضوع خوابگاه، فکری اساسی نشده است.خوشبختانه در حضور وزیر بهداشت، معاون توسعه و مدیران مربوطه جلسه با مسؤولان و رؤسای بانک‌های مختلف با موضوع « ساخت خوابگاه‌های دانشجویی» برگزار کردیم و در تلاشیم از ظرفیت‌های بودجه‌ای که وجود دارد در راستای احداث خوابگاه‌های دانشجویی استاندارد، استفاده کنیم و البته در این مسیر نیز از ایده‌ها، نظرات و راهنمایی‌هایش شما مدیران دانشجویی نیز استقبال می‌کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه ما و شما مدیران دانشجویی برای احقاق حقوق و امتیازات مختلف در حوزه رفاهی و دانشجویی، باید با زبان علمی و بر پایه مستندات آماری و پژوهشی، صحبت کنیم و خواسته‌های خود را مطرح کنیم، اظهار کرد: باید با پژوهش، آمار و ارقام حرف‌مان را بزنیم و اگر به عنوان مثال در حوزه تغذیه با مشکل مواجه هستیم، با استدلال و مستندات علمی و برپایه آمار و ارقام، حرف‌ و مطالبات خود را بیان کنیم و مثلا با عدد و رقم اثبات کنیم در حوزه تغذیه این کمبودها وجود دارد چرا که اگر بخواهیم هیاتی کار کنیم، شاید کارمان به پیش نرود.

لاری به حوادث و  ناآرامی‌های اخیر که توسط برخی آشوبگران و اخلالگران درشهرهای مختلف ایجاد شد و منجر به بی‌نظمی و هرج و مرج شد، اشاره کرد وگفت: از شما مدیران دانشجویی تشکر می‌کنم که اسباب آرامش و امنیت دانشجویان را در خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی فراهم کردید و اگر دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها ما در امنیت و آرامش به سر می‌برند، بخشی از آرامی، مرهون تلاش و زحمات شما مدیران دانشجویی است. می‌دانم که برخی از شما عزیزان برای ایجاد امنیت و آرامش بیشتر، در این چند روز اخیر، شب تا صبح نخوابیدید و برای آرامش و امنیت دانشجویان دغدغه داشتید و چقدر نگران بودید که مبادا این بی‌نظمی‌ها و حملات برخی اخلالگران به خوابگاه‌ها نفوذ کند که خوشبختانه با تمهیداتی که شما دوستان فراهم کردید و هوشمندی دانشجویان عزیز، دانشجویان ما در اقصی نقاط کشور در آرامش و امنیت کامل به سر بردند.

معاون وزیر بهداشت به نزدیک بودن به ۱۶ آذر و روز دانشجو اشاره‌ کرد و خطاب به مدیران دانشجویی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: ۱۶ آذر نمادی از جنبش دانشجویی است که به عنوان روز دانشجو در تاریخ به ثبت رسیده است و شما عزیزان باید کمک کنید و شرایطی را فراهم سازید که فضای گفتمان را برای دانشجویان بازتر کنید و اجازه دهید دانشجویان حرف‌ها و مطالبات خود را در چارچوب‌های قانونمند و تعریف شده بزنند و نقش شما مدیران دانشجویی و دیگر مسؤولان دانشگاه جهت فراهم کردن بستر آزاداندیشی و بستر بیان مطالبات، نیازها و خواسته‌های دانشجویان مؤثر و حیاتی است. باید دانشجو در فضای دانشگاهی حرف و مطالبات خود را بیان  کرده و احساس امنیت و آرامش کند، ما هیچ قشری با صداقت‌تر از دانشجویان نداریم.

وی خطاب به مدیران دانشجویی گفت: قدر جایگاه و پست مدیریتی فعلی خود را بدانید چراکه لحظه لحظه فعالیت و کار شما عزیزان که برای رفاه دانشجویان سپری می‌شود، به نوعی جهاد به شمار می‌رود و یقین بدانید برکت زیادی در زندگی شما عزیزان جاری خواهد شد چون دلسوزانه و متعهدانه برای پیگیری مطالبات و نیازهای صنفی و رفاهی دانشجویان، کوشش و تلاش می‌کنید و من به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت قدردان زحمات و تلاش شما دوستان هستم و امیدوارم با کمک یکدیگر تحولات و تغییراتی در حوزه صنفی و رفاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد کنیم. من چون خودم چندین سال معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان بودم و در بخش‌های دیگر مسؤولیت داشته‌ام، همه مطالبات، مشکلات، کمبودها و دغدغه‌های شما عزیزان را با گوشت، پوست و خونم لمس می‌کنم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود به فرسودگی خوابگاه‌های دانشجویی اشاره کرد وگفت: یکی از مسائل مهمی که دغدغه خیلی از شما عزیزان است، موضوع فرسودگی خوابگاه‌های دانشجویی است که به شدت پیگیر مرتفع کردن این معظل هستیم. من به خوبی می‌دانم خیلی از خوابگاه‌ها در سطح شهرهای مختلف فرسوده هستند و همه ما نگران این موضوع هستیم و معتقدیم شأن و جایگاه دانشجوی علوم پزشکی که در آینده متولی نظام سلامت کشور خواهد شد، این چنین نباید باشد.

لاری افزود: به همه مشکلات، کمبودها و  دغدغه‌هایی که شما در حوزه رفاهی و دانشجویی اشاره به آن داشتید، اشراف دارم و به خوبی آن را درک و لمس می‌کنم اما بدانید در مدت این پنج ماه که به معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت آمده‌ام، تلاش کرده ام همه مسائل صنفی و رفاهی دانشجویان را به موازات هم پیگیری کنم و این طور نیست که مثلا حوزه خوابگاه و تغذیه را نسبت به موضوع مشاوره یا ورزش در اولویت قرار دهم و بدانید همه مسائل از نگاه ما مغفول نخواهد ماند و تلاش می‌کنیم با کمک یکدیگر، تغییراتی در حوزه رفاهی و صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد کنیم.

وی همچنین به موضوع «چارت تشکیلاتی» و «منابع انسانی» اشاره کرد و گفت: باید روی موضوع چارت تشکیلاتی و نیروها و منابع انسانی فکر کرد و با برنامه‌ریزی اقدامات خود را انجام دهیم. موضوع نیروی انسانی از اهمیت خاصی در هر مجموعه‌ای برخوردار است. در موضوع منابع انسانی اگر به دانشگاه‌ها نیرو نمی‌دهند باید از طریق بخش خصوصی وارد مذاکره شد و اگر قرار باشد از طریق شرکت این منابع انسانی تامین شود، باید از طریق آزمون‌های تخصصی، افرادی را جذب دانشگاه‌های علوم پزشکی کرد که از تجربه، تخصص و دانش کافی برخوردار باشد بویژه در حوزه مشاوره سلامت روان و همچنین موضوع مدیریت و اداره خوابگاه‌ها که تأکید می‌کنم حتما باید از نیروهای مجرب، تحصیل‌کرده و جوان باشند. متاسفانه در برخی از دانشگاه‌ها، ناظمه و خدمه خوابگاه‌ها از انگیزه لازم برای فعالیت در حوزه خوابگاه برخوردار نیستند و برخی از این افراد به جهت کارکردی ناتوان هستند که باید در این خصوص بازنگری‌های لازم انجام گیرد و در حوزه خوابگاه و موضوع نظافت آن که دارای اهمیت خاصی است، افراد بادانش و جوان را به خدمت بگیریم.

لاری همچنین به تشکیل «شورای مرکزی» شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه از میان اعضای شورای صنفی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی، از طریق انتخابات، شورای مرکزی تشکیل دادید که می‌تواند به پیشبرد اهداف این شورا کمک شایانی کند. تشکیل جلسات منظم و مستمر مدیران ستادی با اعضای شورای صنفی دانشجویان علوم پزشکی و همچنین مجمع شورای صنفی دستیاران و Ph.D حرکت بسیار خوبی است که می‌تواند دستاوردهای خوبی داشته باشد اما از برگزاری جلسات مدیران دانشجویی غافل شده‌ایم و امروز بعد از مدت زیادی، مدیران دانشجویی دانشکده‌ها ودانشگاه‌های علوم پزشکی گرد هم جمع شده‌اند که باید این جلسات بیشتر از قبل و منظم‌تر در سطح مناطق آمایشی و همچنین در سطح وزارت برگزار شود.

در ادامه این نشست بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در خصوص وضعیت این صندوق و تلاش برای تحولات در حوزه صنفی و رفاهی سخنانی ارائه کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: ما در مجموعه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، خود را جزء لاینفک دانشجویان علوم پزشکی می‌دانیم و دغدغه شما و دانشجویان علوم پزشکی، دغدغه ماست. «صندوق رفاه وزارت بهداشت دو علامت مثبت کم دارد. صندوق بعلاوه رفاه بعلاوه دانشجویان» که تلاش خواهیم کرد با همکاری هم، گره از مشکلات دانشجویان در حوزه‌های صنفی و رفاهی برداریم و اگر خروجی فعالیت صندوق، به رفاه دانشجویان منجر نشود، خود را مقصر می‌دانیم و باید جوابگو شما، مدیران دانشگاهی و قشر دانشجو باشیم.

رحیمی ادامه داد: با توجه به شناخت و سابقه همکاری که با دکتر لاری داشته‌ام، یقین می‌دانم شما در آینده‌ای نزدیک شاهد اتفاقات و تحولات خوبی در حوزه رفاهی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی خواهید شد و به تعبیری در آینده‌ای نزدیک حال و روز حوزه دانشجویی از قبل بهتر خواهد شد و در این موضوع شک نکنید. پیگیری‌ها و روحیه مطالبه‌گری که از دکتر لاری می‌بینم را به فال نیک می‌گیریم و امیدوارم شما نیز کمی صبوری به خرج دهید چرا که قطعا در حوزه صنفی و رفاهی، شاهد تحولات خوبی خواهیم بود.

وی نقش و جایگاه مدیران دانشجویی در حوزه صنفی و رفاهی دانشگاه‌ها را بسیار خطیر دانست و تصریح کرد: مدیران دانشجویی دانشگاه‌های علوم ‌پزشکی کشور نقش بسیار پررنگ و اثرگذاری در ایجاد رفاه و آسایش دانشجویان برعهده دارید و یقین دارم حضور شما در این جلسات ونشست‌ها، به ما دلگرمی و امید می‌دهد.

رحیمی به سفرهای اخیر معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و هیات همراه به دانشگاه های علوم پزشکی کشور اشاره کرد و گفت: بعد از سال‌ها، صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت این تعهد را برای خود ایجاد کرده است که باید به دانشگاه‌های علوم پزشکی سرکشی کند و در قالب این بازدیدها، از وضعیت خوابگاه، تغذیه، وام‌های دانشجویی و... دانشجویان با خبر بشود و خوشبختانه در چند ماه اخیر سفرهای زیادی به اتفاق معاون وزیر و تیم همراه، به شهرهای مختف از جمله ارومیه، تبریز، خوی، همدان، مشهد و... داشته‌ایم و صندوق رفاه از این به بعد در حوزه رفاهی و دانشجویی باید پاسخگو باشد چرا که جزئی از تیم معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است.

وی افزود: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تلاش می‌کند در مسیر پیشبرد اهداف صنفی و رفاهی دانشجویان علوم پزشکی، به عنوان نقش مکمل، یار و یاور اداره کل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت باشد. صندوق رفاه دانشجویان هم در شکل و هم در محتوی، تغییر را از خود آغاز کرده است و این تغییرات و تحولات ادامه خواهد داشت و تمام دستورالعمل‌های صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت مورد بازنگری قرار خواهد گرفت و با کمک شما عزیزان، رؤسای ادارات رفاه دانشگاه‌ها، معاونان فرهنگی ودانشجویی و همه صاحب نظران، تغییراتی در شکل و محتوا این صندوق ایجاد خواهیم کرد.

رحیمی با بیان اینکه احداث ۴۸ خوابگاه در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی جزو برنامه‌های معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت است، اظهار کرد: می‌توان با استفاده از ظرفیت تبصره ۹ بودجه سالانه، شرایطی ایجاد کرد که خیلی از دانشگاه‌ها با استفاده از وام‌ها و تسهیلاتی که از بانک‌های عامل به دست می‌آورند، صاحب خوابگاه‌های استاندارد دانشجویی شوند و خوشبختانه ۴۸ دانشگاه علوم پزشکی در لیست این موضوع قرار دارند. صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت می‌توانست خودش را از این ماجرا به دور نگه دارد و موج و انگیزه‌ای برای این حرکت، ایجاد نکند اما ما در مجموعه صندوق رفاه در حوزه اسکان و خوابگاه که جزو ضروریات است، خود را دغدغه‌مند می‌دانیم و تلاش داریم در مسیر احداث این خوابگاه‌های دانشجویی، بخشی از سود و کارمزد این وام‌ها را تقبل کنیم و در این مسیر ما حاضر هستیم برای عقد قرارداد وتفاهمنامه، رایزنی و صحبت‌هایی با مسؤولان بانک‌های عامل داشته باشم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت ادامه داد: خوشبختانه به منظور ساخت این خوابگاه‌های دانشجویی مذاکرات و صحبت‌هایی با مسؤولان بانک‌های عامل ملت و رفاه انجام شده است و جلسات مختلفی با مسؤولان این بانک‌ها داشته‌ایم و حدود هشت پروژه خوابگاهی ما قرار است از طریق بانک عامل « ملت» صورت گیرد که به نظر می‌رسد تفاهم‌نامه‌هایی، طی هفته آینده به امضاء برسد. همچنین با مسؤولان بانک رفاه در خصوص احداث این خوابگاه‌ها به مذاکراتی دست یافته‌ایم و سهم بیشتری از مذاکرات ما در حوزه احداث خوابگاه، با بانک «رفاه» خواهد بود. وی گفت: برآورده شده است که برای ساخت و تجهیز این خوابگاه‌های دانشجویی ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که هزار میلیارد تومان آن برای ساخت و ۲۰۰ میلیارد تومان آن برای تجهیز خواهد بود، از این رو این حق را به سیستم بانکی قائل شوید که در سایه مذاکرات با ما، دست به عصا جلو بروند.

در ابتدای این نشست، مدیران دانشجویی مناطق دهگانه دانشگاه‌های علوم پزشکی هر کدام در مدت پنج دقیقه به بیان مطالبات، نیازها و کمبودهای دانشگاه‌های تحت پوشش مناطق خود در حوزه‌های صنفی و رفاهی پرداختند.

بحث وتبادل نظر در خصوص کاردانشجویی، بارش افکار و بحث در خصوص اصلاح و بازنگری آیین‌نامه‌های حوزه دانشجویی در بخش اسکان و تغذیه، لزوم ایمن سازی خوابگاه‌های دانشجویی و مشکلات خوابگاه‌های فرسوده و ضرورت بهسازی و ترمیم خوابگاه‌ها، بحث و تبادل نظر درخصوص وام‌های دانشجویی و... از دیگر مواردی است که با حضور مدیران دانشجویی دانشکده‌ها ودانشگاه‌های علوم پزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لزوم افزایش تسهیلات وام مسکن برای دانشجویان، لزوم بازنگری و اصلاح آیین نامه خوابگاه دانشجویان متاهل، ضرورت اجرای دقیق آیین نامه اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی، لزوم اصلاح و تغییرات در چارت سازمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی همانند ستاد وزارت بهداشت، کمبود خوابگاه متاهلی، لزوم بهسازی و ایمن‌سازی خوابگاه‌های دانشجویی، ضعف اینترنت در خوابگاه‌ها، عدم دریافت کاردانشجویی برخی از فعالان نهادهای دانشجویی، لزوم صنعتی‌سازی طبخ غذا و خریداری تجهیزات صنعتی در آشپزخانه‌ها، لزوم تدوین آیین‌نامه ایاب و ذهاب و.. از دیگر موارد مطرح شده توسط مدیران دانشجویی  مناطق دهگانه بود.

در پایان این نشست سه کارگروه تخصصی به صورت جداگانه  به منظور بازنگری و اصلاح آیین‌نامه‌های دانشجویی‌ در حوزه‌های« تعذیه»، «اسکان» و «کاردانشجویی» تشکیل شد و در نوبت ظهر و عصر این کارگروه‌های تخصصی در حضور مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، به بحث و تبادل نظر در خصوص اصلاح این آیین‌نامه‌ها پرداختند.

مدیران دانشجویی ۲۳ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی با تشکیل کارگروه تغذیه، در خصوص «آیین‌نامه تغذیه دانشجویی»، جلساتی با یکدیگر داشتند. همچنین دو کارگروه تخصصی هر کدام متشکل از ۲۳ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی، با تشکیل کارگروه‌های تخصصی در بخش «اسکان» و «کاردانشجویی»، این جلسات را برگزار کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.