پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

انجام پایش سلامت روان دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی همدان

پروژه پایش سلامت روان ویژه دانشجویان جدیدالورود

اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی همدان اقدام به انجام پروژه پایش سلامت روان ویژه دانشجویان جدیدالورود در دانشکده‌های دانشگاه کرد.

به گزارش مفدا همدان، در این پروژه، دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پیراپزشکی، بهداشت، پرستاری و مامایی، توانبخشی، بین الملل و نیز  دانشکده های پیراپزشکی نهاوند و پرستاری مامایی ملایر شرکت کردند.

به دلیل اینکه دانشجویان به تازگی محیط دانشگاهی را تجربه می کنند و هر تجربه جدید می تواند چالش برانگیز و استرس زا باشد، در این راستا تست سلامت روان می‌تواند درجه سازگاری و همچنین آسیب پذیری افراد را مشخص و شناسایی نماید. از این رو با اجرای این تست اداره مشاوره می‌تواند در بروز برخی از مشکلات در بدو ورود جلوگیری و پیشگیری نماید.

گفتنی است، همه ساله در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از دانشجویان جدیدالورود تست سلامت عمومی گرفته می‌شود تا دانشجویانی را که در معرض آسیب جدی روانی هستند شناسایی و خدمات بهداشتی و روانی برای ایشان صورت پذیرد تا از بروز مشکلات و آسیب های بعدی جلوگیری شود.

امسال نیز با همکاری ادارات آموزش دانشکده‌ها و با استفاده از ابزار جدید و جامع سنجش نشانه‌های متقاطع سلامت روان، اجرای تست از  11 آبان ماه در دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این خبر لطفا اینجا کلیک کنید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.