دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۸

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت خطاب به دانشجویان شرکت‌کننده در دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ؛

اعتقاد دارم شما از بهترین دانشجویان کشور هستید

نخستین اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ  به روایت تصویر

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در اولین آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی سیمرغ گفت: من اعتقاد دارم شما از بهترین دانشجویان کشور هستید، زیرا دغدغه فعالیت‌های هنری، فرهنگی و کارگروهی دارید. شما دانشجویانی هستید که ابعاد مختلفی در دوران دانشجویی را تجربه می‌کنید و مهارت‌های مختلفی مانند مهارت‌های زندگی را می‌دانید، امیدوارم در کنار شما این جشنواره را که برای رسیدنش به دور دهم تلاش‌های بسیاری شده است با موفقیت در دوره‌های بعد ادامه دهیم.

به گزارش مفدا، امیر لله‌گانی دبیر دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ، در اولین مراسم اختتامیه این جشنواره که شامگاه دوشنبه ۲۷ آبان ماه در سالن همایش‌های پردیس تئاتر تهران برگزار شد، گفت: استقبال بسیار خوبی از بخش‌های مختلف جشنواره در این دوره انجام شده است به نحوی که حدود ۴۳ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد سهم بخش موسیقی ۲۹۴ اثر، بخش ادبی هفت هزار و ۴۰۹ اثر، بخش فیلم سه هزار و ۲۷۴ اثر و هنرهای تجسمی ۳۱ هزار و ۹۰۰ اثر بوده است.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت با بیان این‌که از مجموع آثار رسیده ۲۹ هزار اثر متعلق به دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است، بیان داشت: این در حالی است که ۹ هزار و ۹۰۰ اثر متعلق به کارکنان و هزار و ۹۳ اثر به اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی اختصاص دارد. دانشجویان وزارت علوم در بخش «فرهنگ سلامت» با ۷۶ اثر و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز با همین موضوع ۲۲۰ اثر به  دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند، نکته مهم این‌که سهم جامعه پزشکی که شامل پزشکان، پرستاران و اعضای جامعه پزشکی کشور است از مجموع آثار، حدود ۴۵۶ اثر بوده است.

لله‌گانی یادآور شد: اجرای مرحله نهایی بخش موسیقی، فیلم و تئاتر، دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ از روز شنبه ۲۵ آبان‌ماه تا روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه در پردیس تئاتر تهران ادامه خواهد داشت که بالغ بر ۱۱۷ اثر در بخش‌های مختلف تئاتر، ۵۶ اثر در بخش موسیقی و ۹۶ اثر در بخش فیلم داشته‌ایم. وی یاداور شد داوری بخش‌های ادبی و هنرهای تجسمی جشنواره قبل از مرحله پایانی آن به اتمام رسیده است.

دبیر دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ به افزوده شدن «بخش بین‌الملل» از دور هشتم به جشنواره سیمرغ اشاره کرد و بیان داشت: بخش بین الملل جشنواره با موضوع «فرهنگ سلامت» با هدف استفاده از تجارب سایر دانشجویان دانشگاه‌های جهان از دور هشتم به جشنواره اضافه شده است که در این دوره از جشنواره نیز هزار و ۵۰۰ اثر در سه رشته «فیلم کوتاه»، «پویا نمایی» و «پوستر» از  ۱۰۳ کشور به دبیرخانه ارسال شده است.
 

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت با تقدیر از کلیه تلاش‌گرانی که در برگزاری دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سیمرغ نقش داشته‌اند، خطاب به دانشجویان و فعالان فرهنگی دانشگاهیان وزارت بهداشت، گفت: من اعتقاد دارم شما از بهترین دانشجویان کشور هستید زیرا دغدغه فعالیت‌های هنری، فرهنگی و کارگروهی دارید. شما دانشجویانی هستید که ابعاد مختلفی در دوران دانشجویی را تجربه می‌کنید و مهارت‌های مختلفی مانند مهارت‌های زندگی را می‌دانید، امیدوارم در کنار شما این جشنواره را که برای رسیدنش به دور دهم تلاش‌های بسیاری شده است با موفقیت در دوره‌های بعد ادامه دهیم.