یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم:

تعامل هدفمند میان والدین و دانشگاه، کلید حل مشکلات روحی و روانی دانشجو است

نشست /قم

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر اهمیت نظارت بر عملکرد دانشجو توسط والدین، عنوان کرد: تعامل هدفمند میان والدین و دانشگاه، کلید حل مشکلات روحی و روانی دانشجویان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، طی نشست مدیران و کارشناسان معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم، فرم های تکمیل شده توسط والدین دانشجویان جدیدالورود جهت به کارگیری از تخصص‌ها و تجارب والدین در دانشگاه مورد پایش قرار گرفت.

این نشست صبح امروز ۱۹ آبان با حضور مدیران و کارشناسان این معاونت در مجتمع دانشگاهی پردیس برگزار شد.

در ابتدای جلسه "دکتر محبی" معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با تاکید براهمیت نظارت برعملکرد دانشجو توسط والدین عنوان کرد: متاسفانه از آنجایی که بعضی از والدین پس از ورود فرزندانشان به محیط دانشگاه برنامه خاصی برای کنترل و هدایت تحصیلی فرزندان خود ندارند، پس از مدتی دانشجو از مسیر اصلی خود که همان علم آموزی و فراگرفتن اصول اخلاق کاری و تحصیلی میباشد خارج شده که این یکی از معضلات مهم دانشگاه و والدین در حال حاضر است.

وی در خصوص میزان مشارکت والدین با دانشگاه گفت: در ابتدای سال جدید برای نخستین بار با افتتاح کانونی تحت عنوان ارتباط والدین با دانشگاه سعی کردیم رابطه پدران و مادران دانشجو را با دانشگاه تنگاتنگ کنیم.

محبی ادامه داد: فرم های عضویت والدین در این کانون امروز توسط مدیران و کارشناسان حوزه های مختلف این معاونت مورد پایش قرار گرفت که با توجه به مهارتها و تخصص های ذکر شده توسط والدین، درآینده ای نزدیک بتوانیم از ظرفیت این عزیزان در مرتفع کردن مشکلات دانشگاه استفاده نماییم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ایجاد تعامل هدفمند میان والدین و دانشگاه را کلید حل مشکلات روحی و روانی دانشجو معرفی کرد و تاکید کرد: موفقیت تحصیلی و شغلی دانشجو در گرو همکاری والدین و ارائه راهکارهای عملیاتی توسط آنهاست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.