شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲

برگزاری کارگاه تغذیه و رژیم درمانی بیماری‌های دیابت در دانشگاه ایران

کارگاه

کارگاه تغذیه و رژیم درمانی در بیماریهای دیابت با تدریس خانم دکتر فاطمه امیری متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه جهت کارکنان رسته های بهداشتی و درمانی برگزار شد.

مفداایران- کارگاه تغذیه و رژیم درمانی در بیماریهای دیابت با تدریس خانم دکتر فاطمه امیری متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه با ۸ ساعت امتیاز جهت کارکنان رسته های بهداشتی و درمانی برگزار شد.

میزبان این برنامه اداره سلامت معاونت دانشجوئی، فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشد..

محل برگزاری : سالن همایش های رازی

مورخ ۸ آبانماه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۲:۳۰

دیابت یعنی قند خون بالا در واقع دیابت یعنی بیماری تمام عروق بدن که بادرگیری عروق کوچک و بزرگ بدن باعث یک سری عوارض کلیوی- قلبی –عروقی- نوروپاتی- ریتنوپاتی میگردد. در واقع دیابت دو روی متفاوت دارد یک روی خوب آن که باد مدیریت روی برنامه تغذیه ای و ورزشی  در زندگی میتوان یک زندگی خوب و سالم داشته باشد. و یک روی بد آن  با عدم مدیریت روی برنامه تغذیه و ورزشی در زندگی دچار عوارض وخیم این بیماری می شود.

طبق آمار فدراسیون بین المللی دیابت در سال ۲۰۱۷ (۴۲۵ میلیون) نفر در دنیا مبتلا به دیابت هستند و در سال ۲۰۴۰ این آمار به (۶۴۲ میلیون) نفر رو به افزایش است. لذا باید این بیماری را جدی گرفت و در این راستا با اجرای این کارگاه شاخص ها ، اهداف کنترل بیماری و اصول رژیم درمانی این بیماری بحث و گفتگو شد.

جهت استفاده از مباحث ارزشمند دکتر امیری فایل صوتی کارگاه قرار میگیرد.

فایل شماره ۱

فایل شماره ۲

فایل شماره ۳

فایل شماره ۴

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.