شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

دبیر انجمن علمی "فودیسم" دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

"کار آفرینی"، مهم‌ترین برنامه ما در انجمن فودیسم است

1

دبیر انجمن علمی فودیسم گفت:نگاه ما در انجمن علمی فودیسم از آغاز تاسیس به حوزه کارآفرینی بسیار ویژه بوده و برگزاری سمینار و کارگاه های متعدد نیز توسط خود انجمن با اساتید برتر از دانشگاه های مطرح گواه این موضوع می باشد.

"نرگس صراف‌اف" دبیر "انجمن علمی فودیسم" دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مفدا کرمانشاه اظهار کرد: اعضای انجمن علمی فودیسم به دنبال یادگیری بیشتر در حوزه ی کارآفرینی و شرکت در دوره‌های آموزشی و تخصصی هستند و ۵۰ درصد برنامه‌های ما در آینده نیز به حوزه کارآفرینی مربوط می باشد که از همین طریق دانشجویان از تمامی رشته‌ها برای شرکت در دوره‌هایی که توسط انجمن برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: انجمن علمی فودیسم از دو سال گذشته که تاسیس شد، برنامه‌های مختلفی در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و پژوهشی و به صورت تخصصی تر کارگاه‌های مختلفی برای دانشجوهای رشته علوم تغذیه و صنایع غذایی برگزار کرده و برای عموم دانشجویان نیز کمپ‌ها و برنامه‌های متنوعی داشته است و از اهداف آن برطرف کردن خلاهای آموزشی، افزایش مهارت ها و توانایی دانشجویان و آشنایی با کار آفرینی و اشتغال زایی می باشد.

 این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دلیل موفقیت یک دانشجو را تلاش و اراده برای افزایش مهارت دانست و تصریح کرد: به نظر من مهم ترین دلیل موفقیت در هر زمینه‌ای پیدا کردن چرایی آن موضوع است، یعنی اگر دانشجوها دلیل اینکه چرا دانشجو هستیم را پیدا کنند و دنبال این باشند که از تمامی امکانات دانشگاه استفاده نمایند می‌توانند مهارت‌های خود را افزایش دهند و مطمئن باشند، پیشرفت در تمامی زمینه ها ماه عسل این مسیر خواهد بود.

وی افزود: متاسفانه امروزه یکی از بزرگ ترین مشکلات دانشجویان گم‌ کردن مسیر و فراموش کردن رسالت دانشجویی است و تعداد بسیار زیادی از دانشجویان هم هستند که دانشگاه را  فقط ازبعد تئوری و آموزشی آن  میشناسند، در صورتی که دانشگاه نه تنها فضای بسیار خوبی برای یادگیری دروس تئوری و نظری است، بلکه بهترین مکان برای یادگیری مهارت‌هایی جهت افزایش کارایی و عملکرد در مراحل بعدی زندگی است.

صراف اف خاطرنشان کرد: خوشبختانه بنده و تعدادی از دانشجویان عضو انجمن با شرکت در استارت آپ هایی که در حوزه صنایع غذایی در دانشگاه برگزار شد و با توجه به ایده‌های جدیدی که در زمینه علوم صنایع غذایی در جلسات متعدد مطرح شد، با تجاری سازی محصول موفق به ثبت اختراع ایده خود شدیم و توانستیم  با شرکت در فستیوال پژوهشی دانشکده عنوان ایده برتر فستیوال را دریافت نماییم. هم چنین ایده اصلی ما در زمینه اپلیکشنی بود که با استفاده از آن  بتوان به حساسیت زا بودن محصولات غذایی موجود در بازار به روشی ساده هنگام خرید پی برد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به اینکه اعضای انجمن پروژه‌های پژوهشی بسیاری را انجام داده اند، به منظور جذب دانشجویان در نظر داریم تعدادی از محصولات آزمایشگاهی این عزیزان را به عنوان محصولات خود آنان و نوآوری‌هایشان به نمایش بگذاریم. هم چنین در تلاش هستیم تا در آینده برنامه هایی مثل اردوهای علمی، بازدید از کارخانه جات بزرگ، تولید پادکست ها با محتوای توصیه های لازم تغذیه ای و غذایی، برگزاری استارات آپ، آموزش های لازم برای ایده پردازی،کار تیمی، کار آفرینی و... که کمتر برگزار شده و بیشتر برای دانشجویان بار علمی دارد را برگزار نماییم.


دبیر انجمن فودیسم افزود:متاسفانه شرایط سخت اقتصادی بر برنامه های انجمن ها در دانشگاه تاثیر گذاشته و تعداد و کیفیت برخی کارها را پایین آورده است و گاها سنگ هایی که از طرف برخی مسئولین مربوطه برای اجرای برنامه ها جلوی پای انجمن انداخته میشود کار را سخت تر می‌کند. البته شکایت و گله مندی اصلی از خود دانشجویان می باشد که با انجمن آشنایی ندارند و یا گاها اهمیتی برای برنامه های برگزار شده قائل نمی‌شوند که امیدواریم با تدابیر مسئولین و همت خود دانشجویان این مشکلات نیز برطرف شود. 

صراف اف در پایان اضافه کرد: دانشجو بودن دوران طلایی است و شرایط، امکانات و بستر مناسب برای تمامی دانشجویان محیاست که یاد بگیرند، تلاش کنند و خود را در زمینه‌های مختلف محک بزنند و من به عنوان یک فعال دانشجویی توصیه می‌کنم همه دانشجویان از همان بدو ورود به دانشگاه در فعالیت های انجمن ها شرکت کنند و از این فرصت ها به خوبی استفاده نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.