جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲

انتخابات «خانه نشریات‌دانشجویی» در منطقه شمال‌غرب کشور برگزار شد

خانه نشریات

انتخابات «خانه نشریات‌دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه شمال‌غرب کشور» در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار شد و نمایندگان آن شناخته شدند.

به گزارش مفدا، «انتخابات خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت» در منطقه شمال‌غرب کشور، روز جمعه ۱۷ آبان‌ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار شد و از بین ۵۳ مدیر مسؤول نشریات دانشجویی که مجاز به شرکت در انتخابات خانه نشریات دانشجویی در دانشگاه‌های و دانشکده‌های علوم پزشکی منطقه شمال‌غرب کشور بودند، سه مدیر مسؤول کاندیدای این انتخابات شده و دیگر مدیران مسؤول نشریات دانشجویی این منطقه به آن‌ها رأی دادند.

پس از شمارش آرا، «علیرضا فرجی از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه» با ۳۶ رای، «معصومه فتاحی ازعلوم پزشکی اردبیل» با ۲۸ رای و «میلاد آهنگرزاده از علوم پزشکی مراغه» با۲۶ رای و با کسب بیشترین آرای مأخوذه، به عنوان نمایندگان مدیران مسؤول نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه شمال‌غرب کشور در خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، انتخاب شدند.

اولین نشست تخصصی خانه نشریات در منطقه شمال‌غرب با حضور هفت دانشگاه ارومیه، تبریز، اردبیل، خلخال، خوی، سراب و مراغه برگزار و این دوره با برگزاری کارگاه‌های تخصصی در زمینه نشریات ازجمله کارگاه خبرنویسی باحضور محمد آقایی‌پر، صفحه‌آرایی مهران محمودی، حقوق نشریات حجت حجازی‌زاده و پادکست مسعود مرادی باستانی از استادان برجسته کشوری و استانی برای آموزش اصول خبرنویسی و آشنایی با مطبوعات برای دانشجویان فعال حوزه نشریات بهره می‌گیرد.

از برگزیدگان جشنواره تیتر ۱۱ وزارت بهداشت تقدیر می‌شود

در حاشیه انتخابات منطقه شمال‌غرب کشور رییس اداره نشریات و تشکل‌های اسلامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، با برگزاری کارگاه حقوق نشریات دانشجویی، به بیان و مرور حقوق نشریات دانشجویی و تاریخچه ضوابط و مقررات نشریات دانشجویی از دید مراجع قانونی و دولت پرداخت.

حجازی‌زاده به دغدغه‌ها و مطالبه‌گری‌های فعالان نشریات دانشجویی پرداخت و در گفت‌وگو با مفدا گفت: عمده مطالب بیان شده توسط دانشجویان مشکلات مالی و عدم تامین بودجه چاپ، گرافیست و طراح صفحه، عدم پرداخت کار دانشجویی، مشکل عدم صدور نشریات جدید و نیز در مواردی ابطال امتیاز بعضی نشریات و مشکل جشنواره محوری شدن نشریات و تبعیض در امکانات دانشگاه‌ها بود.

او همچنین عدم آگاهی از قوانین و مقرارت را عامل اصلی مشکلات و اعتراضات دانست و کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی را مرجع رسیدگی به این امور دانست و از برگزاری مراسمی جهت تقدیر از برگزیدگان جشنواره تیتر ۱۱ وزارت بهداشت در اوایل آذرماه خبر داد.

خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت متشکل از ۳۰نفر از مدیران مسؤول نشریات دانشگاهی منتخب مناطق جغرافیایی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند به طوری که انتخابات مناطق در ۱۰ منطقه جغرافیایی برگزار شده و از هر منطقه ۳ نفر به عنوان نمایندگان مدیران مسؤول نشریات دانشجویی به عضویت خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، در می‌آیند. شورای عمومی خانه نشریات متشکل از ۳۰ نماینده (از هر قطب کشور۳ نفر) است که در میان خود انتخاباتی برگزار کرده و یک شورای مرکزی هفت نفره انتخاب می‌کنند. در ادامه کسی که بیشترین رأی را در بین اعضا شورای مرکزی به‌دست آورد به عنوان «دبیر خانه نشریات‌دانشجویی وزارت بهداشت» انتخاب می‌شود.

خانه نشریات وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۴ با ابلاغ شیوه‌نامه فعالیت خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، تشکیل شد و بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی «حمایت و پشتیبانی از نشریات دانشجویی»، «ارتقای کمی و کیفی سطح نشریات دانشجویی»، «اولویت‌بندی مشکلات نشریات دانشجویی»، «برگزاری نشست‌های منطقه‌ای برای انتقال تجربیات» و «برگزاری کارگاه‌های آموزشی» از جمله وظایف این نهاد دانشجویی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.