سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

با حضور معاون کل وزارت بهداشت؛

نشست شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان، دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی برگزار شد

نشست

نشست شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان، دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی با حضور دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، دکتر لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و جمعی از مدیران و مسؤولان معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت آموزشی وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا، در این نشست یک روزه، که امروز سه‌شنبه ۱۴ آبان ماه در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد، دبیران شوراهای صنفی دانشجویان، دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی (Ph.D)  به بیان سؤوالات آموزشی خود پرداخته و بر رفع مشکلات آموزشی دانشجویان به خصوص در دوره دستیاری و Ph.D تاکید کردند.

دکتر جرجانی دبیر دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی ، دکتر ایدنی دبیر دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی، دکتر حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت و دکتر تدین معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در این جلسه حضور دارند و به سوالات دانشجویان پاسخ می‌دهند.

دکتر حریرچی در این نشست با بیان این که  نظام سلامت چهار هدف را دنبال می‌کند، گفت: هدف اول در نظام سلامت«سلامت مردم» است؛ اگر دانشجویی را تربیت، بیمارستانی را احداث و یا دارویی را تولید می‌کنیم برای افزایش سلامت مردم است.

وی دومین هدف در نظام سلامت را «محافظت از مردم در برابر مخاطرات مالی» عنوان کرد و گفت:در همه جای دنیا هزینه‌های بیماری و درمان، گران و گاه کمرشکن است. ما موظف هستیم تلاش کنیم تا مردم از این فشار و هزینه مصون باشند.

معاون کل وزارت بهداشت سومین هدف نظام سلامت را «جلب رضایت مردم» عنوان کرد و بیان داشت: ما باید رضایت مردم را جلب کرده و به نیازهای آنان پاسخ دهیم، واقعیت این است که ما از پول مالیات و نفت کسانی درس می‌خوانیم که در همین شهر، گرسنه سر بر بالین می‌گذارند؛ به دیگر معنا هزینه IQ ما از آن ملت ایران است و ما ذخیره ژنی این کشور هستیم و با پول این مردم درس خواندیم؛ پس باید از مردم خود محافظت کنیم.

حریرچی «داشتن کارایی» را چهارمین هدف نظام سلامت دانست و بیان داشت: ما باید با همین موجودی و مقتضیاتی که داریم سلامت بیشتری برای مردم ایجاد کنیم؛ برای رسیدن به این مهم باید افراد در همه قسمت‌ها، در جایگاه خود قرار گیرند. به دیگر معنا وظیفه‌ای که یک فرد با دانش لیسانس می‌تواند انجام دهد را نباید فردی با دانش فوق لیسانس انجام دهد؛  در جای خود قرار گرفتن کارایی ما را در حوزه سلامت افزایش دهد.

گفتنی است این نشست همچنان در حال برگزاری است و مشروح کامل آن منتشر  خواهد شد./

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.