یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶

پیام تبریک معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار

17 مرداد ماه، روز خبرنگار

خبرنگار، یعنی وجدان بیدار و چشمان هوشیار هر جامعه ای که قصد دارد تا به اوج عظمت و تعالی فرهنگی و علمی رسیده و جایگاه خود را در میان جهانیان بیابد. بی شک بدون وجود خبرنگار، چرخهء اطلاع رسانی ابتر مانده و هرگز شکل نخواهد گرفت و بدون شکل پذیری این چرخه، هر جامعه ای به سوی جهل و قهقرای فرهنگی، علمی و اجتماعی نزول خواهد نمود.

بسمه تعالی

خبرنگار، یعنی وجدان بیدار و چشمان هوشیار هر جامعه ای که قصد دارد تا به اوج عظمت و تعالی فرهنگی و علمی رسیده و جایگاه خود را در میان جهانیان بیابد.

بی شک بدون وجود خبرنگار، چرخهء اطلاع رسانی ابتر مانده و هرگز شکل نخواهد گرفت و بدون شکل پذیری این چرخه، هر جامعه ای به سوی جهل و قهقرای فرهنگی، علمی و اجتماعی نزول خواهد نمود.

اینک در زمانه‌ای که به واسطه برتری تکنولوژی و فناوری، دیگر مرزهای جغرافیایی معنا و مفهوم سنتی خویش را از دست داده و حجم وسیع نرم‌افزارهای اطلاع‌رسانی حتی کوچک‌ترین و معمولی‌ترین تحولات را در دورترین مکان ها تحت پوشش خود قرار داده است، باید اصحاب اطلاع‌رسانی و خصوصا خبرنگاران ارجمند در سایهء برنامه‌ریزی مطلوب مسئولان ذیربط و با نگاه حرفه‌ای به این عرصهء بسیار تاثیرگذار در همه شئون اجتماعی، موجبات جلب اعتماد مردم را فراهم سازند تا القائات و شانتاژهای خبری هدایت شده که می‌تواند موجب گسست اتحاد میان ملت همیشه بیدار ما گردد و کشور را از مدار پیشرفت و توسعه باز دارد، بی‌اثر شود.

تقویم ایران اسلامی در ۱۷ مرداد ماه به پاسداشت تلاشگران عرصه نشر و بیان حقایق در چارچوب خبر، به نام روز خبرنگار مزین گشته است. خبرنگارانی که با قلم و بیان صریح و صادقانه در مسیر آگاهی بخشی و حقیقت‌نگاری جامعه گام برمی‌دارند و در این راه پر مشقت و پرتکاپو و مملو از هیاهو با استواری بر عزم و اراده راسخ خویش ایستاده‌اند و با هدف حذف ضعف‌ها و تقویت فرصت‌های جامعه به سمت پیشرفت و توسعه ایران اسلامی حرکت می‌کنند و صدالبته این تلاش‌های بی‌چشمداشت و فعالیت‌های متعهدانه نیازمند حمایت‌های تقنینی و اجرایی مسئولان است.

در اینجا بر خود واجب می بینم تا با یاد و نکوداشت خاطرات خون نگاران هشت سال دفاع مقدس، فرا رسیدن این روز را به همهء فعالین عرصهء خبر بویژه خبرنگاران عرصهء سلامت کشور تبریک و تهنیت گفته و پیشرفت و بهروزی این عزیزان را از خدای متعالی مسئلت دارم.

دکتر کوروش عزیزی

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.