دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه؛

کارگاه آموزشی پیش از ازدواج در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد

کارگاه ازدواج1

به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و با حضور "دکتر مهوش رقیبی" روانشناس و درمانگر و کارگاه آموزشی پیش از ازدواج در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا زاهدان، این کارگاه به همت اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و با حضور "دکتر مهوش رقیبی" روانشناس و درمانگر، در سالن کنفرانس معاونت درمان برگزار شد.

دکتر رقیبی سرفصل های این کارگاه را چنین مطرح کرد: مبحث نخست که در این کارگاه بیان می شود: آشنایی؛ دومین مبحث: عشق و سومین مبحث: انتخاب همسر خواهد بود.

وی در نخستین کارگاه، «آشنایی» را چنین تعریف کرد: تبادل احساسات و افکار و رفتار به قصد ازدواج زیر نظر خانواده.

رقیبی در ادامه به این پرسش پاسخ داد که «چه ویژگی هایی در آدم ها برای ما جذاب است؟» و به بیان این جذابیت ها در دخترها و پسرها پرداخت.

این روان‌شناس اشتباهات زمان آشنایی را چنین بیان کرد: اولین اشتباه این است که سوالات کافی نمی پرسیم؛ زیرا فکر می کنیم پرسیدن سوال جنبه های عاشقانه ارتباط را مخدوش می کند و می ترسیم متقابلاً از ما همان سوالات پرسیده شود و نمیدانیم در مورد چه موضوعاتی باید سوال بپرسیم که این نشانه آن است که چنین فردی هنوز نمی داند برای چه می خواهد ازدواج کند.

رقیبی دومین اشتباه را در زمان آشنایی نادیده گرفتن نشانه های هشداردهنده مشکلات بالقوه دانست و گفت: مسائل را کم اهمیت جلوه می دهیم، کارهای او را توجیه می کنیم، مشکلات و مسائل را انکار می کنیم.

وی ادامه داد: سایر اشتباهات نیز شامل این موارد است: عجولانه و زودهنگام سازش می کنیم؛ تسلیم نیاز جنسی می شویم؛  تردیدهای خود را نادیده می گیریم؛ باور داریم به اینکه او را تغییر دهیم؛ باور داریم به اینکه پس از ازدواج مشکلات کم می شوند.

گفتنی است، دومین مبحث از این کارگاه با موضوع «عشق» شنبه ۲۵ آبان ماه برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان برگزاری این کارگاه به اداره مشاوره، واقع در طبقه سوم ساختمان ستاد مرکزی مراجعه نمایید و یا با شماره ۰۹۳۷۰۶۶۰۱۴۶ تماس بگیرید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.