شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰

پیشتازی مردان در رشته های فنی مهندسی دانشگاه‌های آمریکا

دانشگاه های آمریکا

تحقیقات دانشگاه‌های کرنل و کالیفرنیا نشان می‌دهد مردان با اختلاف چشمگیری نسبت به زنان، در مقطع دکترای رشته‌های فنی و مهندسی پیشتاز هستند.

 به گزارش مفدا به نقل از یو.هرالد، نتایج این تحقیق نشان می‌دهد تنها تعداد محدودی از دانشجویان زن ترجیح می‌دهند به تحصیلات خود در این رشته‌ها تا مقطع دکترا ادامه دهند.

در جریان این تحقیق محققان لیستی از دانشجویان فارغ‌التحصیل امریکا در مقطع دکترا تهیه کردند که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۴ را پوشش می‌داد و مشخص شد که تعداد فارغ‌التحصیلان مرد در این مقطع بیشتر از زنان بوده است.

در حالی مسئولان این تحقیق، دلیلی برای این موضوع ارائه نداده‌اند که احتمال داده می‌شود دلیل این پیشتازی ترجیح برخی دانشگاه‌ها به پذیرش دانشجویان مرد در این مقطع باشد.زیرا این دانشگاه‌ها اغلب درخواست‌های تحصیل زنان را با دست کم گرفتن توانایی‌های آنها رد می‌کنند.

دلیل دیگر این موضوع می‌تواند این باشد که اعتماد به نفس زنان برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای این رشته‌ها پایین‌ است زیرا آنها با مشکل استخدام نیز روبرو هستند.

کمپانی جنرال الکتریک در راستای تشویق زنان به تحصیل بیشتر در این رشته‌ها چندی پیش اعلام کرد که ۲۰ هزار زن را برای مشاغل فنی و مدیریت صنعتی استخدام می‌کند.

به گزارش ایسنا، این کمپانی بزرگ اعلام کرد که تلاش خود را برای ایجاد شرایط برابر و تعداد برابر کارمندان زن و مرد انجام می‌دهد.

محققان اعلام کرده‌اند حرکاتی از این دست می‌تواند باعث اشتیاق زنان به ادامه تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.