شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۲

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

شهادت حضرت زهرا(س)
به نام خالق یاس
و به یاد بارانی که بر پژمردگی اش خواهد بارید  عجل الله تعالی فرجه الشریف

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله برای هدایت مردمان پس از خویش، به فرمان الهی در جای جای جاده‌ی تبلیغ و رسالت، پرده از کمال‌ها و فضیلت‌های امیرالمؤمنین علیه‌السلام برداشته و دانش‌های الهی خود را به او سپرده است.
هم چنین در هر زمان و مکان، او و فرزندانش علیهم السلام را به عنوان اوصیای خود معرفی نموده و به دستور پروردگار، نام و وصف هر یک را به روشنی و بدون هیچ ابهامی بازگو فرموده‌اند. اما افسوس که سیر تاریخ همیشه نشان‌گر توطئه‌های مخالفان راه راستین است؛
اینان از همان ابتدا که هنوزمراسم غسل و تدفین پیامبر صلی الله علیه وآله انجام نشده بود  با رأی خود، خلیفه را  تعیین کردند. این حکومت در حالی شکل گرفت که از حج واپسین رسول خدا صلی الله علیه وآله و مراسم غدیر خم بیش از هفتاد روز نگذشته بود.
آه و افسوس که تنها اندکی بعد، نه تنها بی وفایی کردند بلکه بر عزیزترین یادگاران نبی صلی الله علیه و آله تاختند و آشیان وحی را به آتش کشیدند، هدیه و نِحله‌ی پیامبر صلی الله علیه وآله را از حضرت زهرا سلام الله علیها گرفته و به استدلال‌ها و حق ایشان پشت کردند.
مقام عصمت ایشان را نادیده گرفته و بیست وسه سال سفارش رسول خدا صلی الله علیه وآله را زیر پا گذاشتند!
تنها ده روز پس از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فدک را که هدیه ایشان به دخت گرامی شان سلام الله علیها بود، تصرف کردند. حضرت فاطمه سلام الله علیها  که هر چه تلاش کرد، جوابی نشنید؛  پارچه ای بر سر بست، لباسی سراپای پوشید و با زنان و خدمه و خویشان خود به مسجد رفت در حالی که خلیفه‌ی وقت به همراه مهاجران و انصار در مسجد نشسته بودند، در برابرش پرده‌ای آویختند و در پشت پرده نشست و آهی کشید که مجلس دگرگون شد و اولین بار از خطابه‌ی غدیر، توحید، قرآن، ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام وحقّ خویش در باره‌ی  فدک دفاع کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.