یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹

طرح " هر خانه یک پایگاه سلامت " در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بزودی اجرا می گردد

semnan

دکتر آسایی مشاور مقام عالی وزارت و دکتر تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یکروزه خود به دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش این دانشگاه بازدید نمودند.

به گزارش مفدا استان سمنان؛ روز شنبه ۱۱ آبان ۹۸ دکتر آسایی مشاور مقام عالی وزارت و دکتر تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اتفاق دکتر جندقی معاون بهداشت دانشگاه، دکتر فریور مدیر شبکه و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی ضمن بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت مطلبی، فریدون فامیلی و خیر آباد سمنان، روند ارائه خدمات در این مراکز ارزیابی و با مسئول و پرسنل آن گفت‌وگو کردند.

دکتر آسایی مشاور مقام عالی وزارت در امور بهداشتی در این بازدیدها بیان داشت: این بازدید به منظور شروع اجرای طرح " هر خانه یک پایگاه سلامت " از معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بعمل آمد. 

مشاور مقام عالی وزارت در امور بهداشتی تصریح کرد: طرح هر خانه یک پایگاه سلامت به دستور مقام عالی وزارت با هدف توانمند سازی فرد، خانواده و جامعه برای تامین، حفظ و ارتقا سلامت با خود مراقبتی و همیاری و مشارکت جمعی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اجرا می گردد.

از دیگر برنامه های سفر یکروز دکتر آسایی به دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، حضور در جمع مسئولان بهداشتی دانشگاه و تشریح برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" که در آینده نزدیک در این دانشگاه اجرا می گردد بود.

در ابتدا دکتر جندقی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، به تشریح وضعیت بهداشتی این دانشگاه با ارائه آمار و شاخص های بهداشتی پرداخت.

دکتر دانائی رئیس علوم پزشکی استان سمنان، ضمن خیر مقدم به دکتر آسایی مشاور مقام عالی وزارت در امور بهداشتی و دکتر تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، ابراز امیدواری نمود: ان شاء الله با اجرای برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" در این دانشگاه، حوزه بهداشت دانشگاه همچون گذشته خوش بدرخششد و نتایج این برنامه کمک شایانی به ارتقای جایگاه سلامت در جامعه و خانواده ها نماید.

در این نشست دکتر آسایی مشاور مقام عالی وزارت در امور بهداشتی بیان داشت: برنامه مهم و کلیدی هر خانه یک پایگاه سلامت یکی از راهکارهای تحقق اهداف کلی نظام سلامت (ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری) است و در پروژه هر خانه یک پایگاه سلامت، مشارکت مردم در ارتقای سلامت جانی دوباره می گیرد.

مشاور مقام عالی وزارت در امور بهداشتی افزود: پروژه هر خانه یک پایگاه سلامت، در سه سطح (پیشگیری، درمان های اولیه، توانبخشی) انجام خواهد شد.

دکتر تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به اهمیت اجرای برنامه " هر خانه یک پایگاه سلامت" در سطح جامعه، گفت: بر اساس این برنامه در هر خانواده یک نفر به عنوان سفیر سلامت خانوار در دوره‌های آموزش حضوری و مجازی خودمراقبتی شرکت کرده و مسئولیت مراقبت سلامت خود، خانواده و جامعه را برعهده می‌گیرد.

 رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، بیان داشت: با آموزش سفیران سلامت خانوار، مردم در خانه و محل کارشان از بیماری‌ها یا حوادث پیشگیری می‌کنند، بیماری‌های مزمن را مدیریت می‌کنند و از سلامت خود بعد از بیماری حاد یا ترخیص از بیمارستان حفاظت می‌کنند.

وی افزود: بزودی با همت همه همکاران برای جامعه محور کردن خدمت و علوم پزشکی، طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» را اجرا می‌کنیم و به افرادی که از خانواده‌ها انتخاب می‌شوند، آموزش‌هایی برای پیشگیری و مراقبت‌های اولیه و توانبخشی ارائه می‌شود.

در پایان جلسه پرسش و پاسخ هایی در خصوص این طرح انجام شد.

لازم به ذکر است: این نشست با حضور دکتر آسایی مشاور مقام عالی وزارت و دکتر تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر دانائی رئیس دانشگاه، دکتر جندقی معاون بهداشتی، دکتر کسائیان معاون آموزشی، دکتر فریور مدیر شبکه و ارتقاء سلامت، شرفیه نماینده استانداری سمنان و جمعی از مدیران ستادی دانشگاه در سالن جلسات امام جواد (ع) ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برگزار گردید.

۹۸

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.