یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی هرمزگان:

زندگی دانشجویی در خوابگاه فرصتی برای شناخت بهتر خود هست/ اداره مشاوره دانشجویی همراه دانشجویان خواهد بود

رنجبری

رئیس اداره مشاوره وسلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به این نکته که شروع سال تحصیلی و آغاز هر ترم در دانشگاه سرآغاز فصل جدیدی از زندگی بسیاری از دانشجویان است، گفت: در خوابگاه تجربه‌های متفاوتی از زندگی با افراد دیگر به دست می‌آورید و فرصت پیدا می‌کنید که خود را در ارتباط با دیگران بهتر بشناسید.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ رنجبری در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت" در سنین جوانی زندگی اجتماعی با همسالان فرصتی برای اندوختن تجارب و مهارت‌های زندگی است. در عین حال که تجربه‌های متفاوتی از زندگی با افراد دیگر به دست می‌آورید، فرصت پیدا می‌کنید که خود را در ارتباط با دیگران بهتر بشناسید و توانایی و مهارت‌های سازی خود را محک بزنید و با مسئولیت‌ها و وظایفی روبرو شوید که شما را برای یک زندگی مستقل آماده می‌سازد.

رئیس اداره مشاوره  وسلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به این نکته که شروع سال تحصیلی و آغاز هر ترم در دانشگاه سرآغاز فصل جدیدی از زندگی بسیاری از دانشجویان است، گفت: ممکن است برای بسیاری از دانشجویان سال اول،دانشگاه مصادف با نخستین تجربه زندگی دور از خانواده و به مدت طولانی باشد و این روند برای بیشتر دانشجویان هیجان و درعین حال تنش زاست.

"مجتبی رنجبری" گفت: دانشجویان از این فرصت می‌توانند برای شناخت بهتر خود بهره بگیرند و در جهت قوی تر کردن خود تلاش کنند تا بر نقاط ضعف خود فائق آیند به طوری که الگوی رفتاری دانشجویان با هم اتاقی‌ها یشان می تواند گویای رفتار دانشجو باشد.

"رنجبری" با اشاره به اینکه شما نمی‌توانید دیگران را تغییر دهید، اما این قابلیت را دارید که خود را دگرگون سازید؛ ادامه داد: بنابراین زندگی در خوابگاه فرصتی است که به عنوان تجربه‌ای مفید می‌توان از آن بهره‌مند شد، اما به هر حال ممکن است در نخستین روزهای اقامت در خوابگاه احساس تنهایی کنید و رنج دوری دوران دانشجویی و زندگی در خوابگاه شما را آزار دهد و حجم زیاد کتب و منابع درسی و کلاس‌های پر جمعیت نیز مزید برعلت شود.

وی تاکید کرد: تمام تجربه‌های ماندگار دانشجویی در صورتی خاطره انگیز خواهد بود که در انتخاب مسیر دقت کنید و مهارت‌های لازم را بیاموزید.

رئیس اداره مشاوره تصریح کرد: ما سعی داریم شما را در سازگاری با شرایط جدید همراهی کنیم به شرط اینکه شکیبا باشید و بدانید که این شرایط فقط مختص شما نیست و به ما اعتماد کنید.

"رنجبری" خاطرنشان کرد: در این دوران قبل ازهر چیزباید یاد بگیریم و قوانینی را برای با هم و در کنار هم زندگی کردن بیاموزیم و برخی از این قوانین را برای بهتر زندگی کردم لازم به اجرای آن می‌باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.