شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵

اعزام بسیجیان جامعه پزشکی و بسیج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی به روستای محروم "جی تو"

دانشگاه علوم بهزیستی

تیم درمانی، آموزشی و توانبخشی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به مناسبت گرامیداشت دهه فجر، با همکاری گروه جهادی شهید همت بسیج دانشجویی این دانشگاه به روستای "جی تو" از توابع شهرستان پاکدشت، اعزام شدند.

به گزارش مفدای علوم بهزیستی و توانبخشی، تیم درمانی، آموزشی و توانبخشی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه سال جاری، به مناسبت گرامیداشت دهه فجر، با همراهی و همکاری  گروه جهادی شهید همت بسیج دانشجویی این دانشگاه، برای کمک به روستاییان "جی تو" از توابع شهرستان پاکدشت، به این منطقه اعزام شدند. 

مهدی محمدپناه، مسئول اجرایی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: پزشک عمومی، متخصص روانپزشکی، کارشناسان پرستاری، مشاوره و روانشناسی، مامایی، گفتار درمانی، کار درمانی، تغذیه، بینایی سنجی و شنوایی سنجی و همچنین گروه دانشجویان بسیجی رشته های مختلف توانبخشی دانشگاه (گروه جهادی شهید همت)، گروه  تخصصی این اردوی جهادی را شکل دادند.

وی افزود: در این اردوی جهادی که با هماهنگی سپاه حضرت سید الشهدا (ع) انجام شد، بیش از ۷۰۰ تن از مردم مورد مشاوره رایگان حوزه توانبخشی قرار گرفته و از خدمات درمانی و توانبخشی گروه های اعزامی استفاده کردند.

وی تصریح کرد: با توجه به رویکرد جدید بسیج جامعه پزشکی دانشگاه مبنی بر آموزش و پیشگیری در مناطق محروم در حوزه های درمانی و توانبخشی، کارگاه های گروهی در ارتباط با پیشگیری از اعتیاد و چگونگی پیگیری های درمانی آن، برای مردم ساکن روستای جی تو و محله های اطراف برگزار شد.

شایان ذکر است، تیم های درمانی و توانبخشی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در طول سال و به مناسبت های مختلف نیز با همکاری کانون های بسیج جامعه پزشکی مراکز تابعه دانشگاه، به مناطق محروم و کم برخوردار اعزام و خدمات رایگان درمانی و مشاوره روانشناسی و توانبخشی به ساکنان آن ارائه می دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.