پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۰

نخستین جلسه کارگاه تحلیل محتوای پژوهش کیفی برگزار شد

دکتر رنجبر

اولین دوره کارگاه تحلیل محتوای پژوهش کیفی با تدریس دکتر رنجبر، مدیر پژوهش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه  برگزار شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، اولین دوره کارگاه تحلیل محتوای پژوهش کیفی با تدریس دکتر رنجبر، مدیر پژوهش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و با حضور جمعی از روانشناسان برجسته اداره مشاوره و کارکنان دانشگاه برگزار شد.
دکتر رنجبر در نخستین جلسه کارگاه،  با اشاره به تحلیل محتوای کیفی در عصر جدید گفت: تحلیل محتوای کیفی امروزه کاربرد زیادی در پژوهش های متعدد نظام سلامت دارد. 
مدرس کارگاه پژوهش کیفی، تحلیل محتوا را یکی از روشهای تحقیق کیفی با هدف تحلیل داده های متنی دانست و تصریح کرد: این شیوه به روشهای متعددی انجام می شود اما هدف اصلی آن تفسیر معانی نهفته از داده های متنی حاصل تجارب شرکت کنندگان آن است.
وی افزود: محقق در این روش تلاش می کند تا تجارب ذهنی مشارکت کنندگان از پدیده های زیستی آنها را درک کرده و بفهمد.
دکتر رنجبر با بیان این که این روش تاحدزیادی مرتبط و مورد نیاز عملکرد روانشناسان و مشاوران ارشد دانشگاه است، گفت: کارگاه روش تحلیل محتوای کیفی با هدف آشنایی هرچه بیشتر این کارشناسان با روش تحقیق فوق برنامه ریزی و برگزار شد.
مدرس کارگاه تحلیل پژوهش کیفی با اشاره به ارتباط موثر تحلیل محتوایی در بین روانشناسان تصریح کرد: به نظر می رسد روانشناسان و مشاوران ارشد دانشگاه با بهره گیری از این روش تحقیق در آینده بتوانند بیش از پیش به حوزه پژوهش دانشگاه و حل مشکلات مبتلا به آن بویژه در حوزه دانشجویی کمک کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.