سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۹

نشست مجمع تخصصی کانون‌های ادبی وزارت بهداشت برگزار شد

نشست مجمع تخصصی کانون های لدبی وزارت بهداشت

سومین نشست شورای مرکزی مجمع تخصصی کانون‌های ادبی وزارت بهداشت با حضور مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا، سومین نشست شورای مرکزی مجمع تخصصی کانون‌های ادبی وزارت بهداشت با حضور مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت و اعضای مجمع ادبی در دفتر اداره کل فرهنگی این وزارتخانه برگزار شد. در ابتدای این نشست امید قربانی دبیر مجمع تخصصی ادبی گزارشی از عملکرد این مجمع ارائه داد و گفت: برای مجمع درخواست مجوز داریم چراکه بعد از حدود یکسال از انتخابات این مجمع همچنان مجوزی برای مجمع صادر نشده است. همچنین طرحی را برای راه‌اندازی نشریه ادبی زیر نظر مجمع داریم و برگزاری شب شعری در سطح کشور با مشارکت دانشجویان که این امر هم نیاز به حمایت وزارت بهداشت دارد.

در ادامه آقای امیر للـه‌گانی ضمن تاکید بر ارتباط موثر و بیشتر کانون‌ها با مجمع ادبی و همچنین ارتباط مجمع با وزارتخانه گفت: معتقدم که باید ارتباط بیشتر و موثرتری با کانون‌ها داشته‌ باشیم و قطعا هر کدام از کانون‌ها و مجمع‌های تخصصی که محصول وزارتخانه هستند نیاز به حمایت این وزارتخانه و اداره‌های ذی‌ربط آن دارند. 

وی خاطرنشان کرد که فعال‌سازی کانون‌ها در دانشگاه‌ها در تربیت دانشجوها بسیار موثر است و بیان داشت:  طبیعتا یکی از کارهای مهمی که در دوران معاونت فرهنگی و دانشجویی دکتر فراهانی انجام شده است فعالسازی کانون‌های فرهنگی و هنری در دانشگاه‌ها است. این موضوع ثمرات بسیار مهمی برای کشور و جامعه دارد و در تربیت دانشجویان چندبعدی بسیار موثر است. 

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت افزود: با فعالسازی کانون‌ها می‌شود شور و نشاط و مشارکت دانشجویان را افزایش داد و نتیجه این موضوع داشتن دانشجویان چندبعدی و اجتماعی در جامعه است. 

للـه‌گانی ادامه داد: استعدادی‌های بسیار خوبی از طریق کانون‌های دانشگاه‌ها شناسایی می‌شوند و سیاست ما کمک به توسعه کانون‌ها است. در خصوص مجمع طبیعتاً یکی از اهداف ما ارتباط بیشتر و موثرتر با اعضای مجمع‌های تخصصی است تا بتوانیم مشکلات آن‌ها را حل و فصل کنیم و اعضای مجمع هم بتوانند بازوی ما در دانشگاه‌ها باشند و به حل مشکلات کانون‌ها بپردازند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در پایان گفت: خواسته‌های مجمع ادبی وزارت بهداشت را در اولویت قرار می‌دهیم و با برقراری ارتباط بیشتر با اعضای مجمع به حل و فصل مشکلات کانون‌های ادبی می‌پردازیم. معتقدم مجامع باید فعال شوند و در این مسیر باید ارتباط مجامع تخصصی با ستاد وزارتخانه بیشتر باشد. 

در پایان این جلسه نیز اعضای مجمع تخصصی ادبی وزارت بهداشت به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود در مورد برنامه‌های مجمع ادبی و کانون‌های ادبی پرداختند و خواستار حمایت بیشتر در خصوص برگزاری شب شعر شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.