سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸

مصاحبه ای در خصوص برخی شائبه‌ ها با معاون فرهنگی و دانشجویی

موگهی

مصاحبه ای در خصوص برخی شائبه‌ ها با معاون فرهنگی و دانشجویی

آقای دکتر موگهی اخیرا در فضای مجازی برخی مسائلی مطرح شده که بنظر می رسد نیاز به پاسخگویی توسط شما دارد.

اولین سئوال در خصوص چرایی اختصاص خوابگاه بوستان به ورزشکاران وزنه برداری کشوراست، آیا با این تصمیم حقی از دانشجویان دانشگاه ضایع نشده است ؟

مطابق با آیین نامه اسکان ابلاغی از وزارت بهداشت حضور دانشجویان در بین دو ترم ، تعطیلات نوروز و تابستان ممنوع است و دانشجویان موظف هستند در این ایام خوابگاه را ترک و وسایل خودشان را در صورتیکه امکان داشته باشد در کمدها و در غیر اینصورت تحویل سرپرستی جهت قرار دادن همگی وسایل در یک فضا دهند . علت اینکار نیز این می باشد که در این ایام بتوان وارد اطاقها شد و اقداماتی از قبیل سم پاشی ، تنظیفات و تعمیرات را در خوابگاه و اطاقهای دانشجویان انجام داد. امسال ابرای اولین بار میزبانی مسابقات وزنه برداری کشوری را به شهرستان اهواز دادند و از آنجاییکه این میزبانی در جهت توسعه استان حائز اهمیت هست فرمانداری تمامی دستگاهها را موظف نمود که جهت برگزاری مناسب و با کیفیت این مسابقه هر کدام قسمتی از کار را انجام دهند که در این بین بحث اسکان ورزشکاران با توجه به تعطیلی بین دو ترم به دانشگاه ما محول شد و ما نیز از نمایندگان دانشجویان خوابگاه بوستان تقاضا کردیم که مطلب را به اطلاع دانشجویان برسانند و به آنان اطمینان دهند که مشکل خاصی برای آنان نیست و صرفا جمع کردن تشک ها به جمع آوری هایی که سالهای قبل انجام می دادند اضافه شده است چرا که جهت ورزشکاران تمامی وسایل خواب تهیه خواهد شد .

انشاالله پنج شنبه 21 بهمن ظهر ورزشکاران خوابگاه را ترک خواهند کرد و همکاران بنده از صبح جمعه 22 ام بهمن آماده پذیرش دانشجویان در خوابگاه خواهند بود.

مسئوال دیگری که وجود دارد در خصوص اسکان دانشجویان جدیدالورود است که طبق تقویم آموزشی شروع سالتحصیلی 23 بهمن ماه است و واگذاری خوابگاه به آنان نیز از همان روز است آیا این باعث تداخل کاری نخواهد شد ؟

  تمام تلاش روخواهیم کرد که از جمعه 22 ام بهمن تمامی خوابگاه ها را جهت پذیرش دانشجویان آماده کنیم و لیکن اگر دانشجویی قبل از 23 ام هم مراجعه نماید ما امکان اسکان موقت در خوابگاههای که مفتوح هستند را داریم . این را هم در پرانتز بگویم که تجربه 3 سال گذشته ما نشان داده است که تقریبا هیچ دانشجویی از ساکنین قبلی و همچنین جدیدالورود متاسفانه در روز اول نیمسال دوم تحصیلی به دانشگاه مراجعه نمی نماید.

مشکل بعدی در خصوص دانشجویان رشته اطاق عمل ورودی 95 است که ظاهرا در فاصله بین دو نیمسال برای آنان کارآموزی گذاشته شده است و متاسفانه اجازه ورود آنان را به خوابگاه خودشان نداده اند؟

بازهم شما را به آیین نامه اسکان که البته کاملا هم منطقی بنظر میرسد ارجاع میدهم که در آن آورده شده است در صورتیکه برای دانشجویان در بین دو نیمسال بنا بر هر علتی واحد درسی گذاشته شده باشد معاونت دانشجویی می تواند دانشجویان را در خوابگاهی که تعیین کرده است اسکان دهد . آیا می شود برای 20 یا 30 نفر ، درب یک خوابگاه 300 نفره را باز کرد ؟

 روشن کردن سیستمهای گرمایشی ، مصرف برق و همچنین نیروی انسانی که باید برای این چند نفر محیا کرد از نظر عقلی صحیح است در صورتیکه می توان همه این دانشجویانی را که دارای مشکل یکسان هستند را در یک خوابگاه اسکان داد؟

اخیرا روابط عمومی دانشگاه در مطلبی مدعی شد که با ایده رئیس دانشگاه محلی که بلااستفاده بوده جهت پارکینیگ بیمارستان اختصاص پیدا کرده است در صورتیکه در فضای مجازی عنوان شده است شورای صنفی دانشجویان دانشکده توانبخشی ایده این طرح را برای اولین بارارائه نموده اند اصل واقع چیست؟

مطابق نامه ای که  توسط مخربان فضای دوستی و صمیمیت در فضای مجازی نیز منتشر شده است مشخص شده که پیشنهاد شورای صنفی این دانشکده فضا سازی فاز دو دانشکده توانبخشی جهت گسترش فضای پارکینگ دانشکده بوده است حال اینکه مکانی که توسط رئیس دانشگاه دیده شده و اکنون در حال تبدیل شدن به پارکینیگ می باشد اساسا ارتباطی به دانشکده توانبخشی و فاز دو آن ندارد و این ایده جهت کم کردن بار ترافیکی بیمارستان گلستان و نه دانشکده توانبخشی ارائه شده و ایشان هیچ گونه اطلاعی نیز از این نامه نداشته اند چرا که اساسا بدلیل عدم اجرای این پیشنهاد ، این نامه اساسا از دانشکده خارج نشده است.

در آخر اگر صحبتی دارید بفرمایید؟

ابتدا روی صحبتم با کسانی است که با زیر پا گذاشتن تمامی اصول اخلاقی بصورت تمام قد جهت نشان دادن ناکارآمدی دولت ایستاده اند، می باشد که اولا حتی اگر فکر می کنید نا امید کردن مردم از دولت یازدهم و رئیس جمهور محبوب کشور برای شما هدفی مقدس است و لیکن جهت رسیدن به این هدف مقدس از ابزارهای غیر اخلاقی ،غیر قانونی وغیرشرعی استفاده ننمایید و یادتان باشد که اگر چه دروغگویی گناهی صغیره محسوب شده و لیکن تکرار و پافشاری برآن جزو گناهان کبیره است (رجوع کنید به کتاب گناهان کبیره شهید آیت الله دستغیب ) .

در ثانی چرا چهره سیاسی خود را در پس مطالبات دانشجویی مخفی می کنید مگر دانشجویان جهت پیگیری مطالبات صنفی خود نمایندگانی انتخاب ننموده اند؟

 مگر دانشجویان برای ارتباط گرفتن با خدمتگزاران خود در حوزه فرهنگی و دانشجویی با مشکلی مواجه هستند ؟

مگر بنده شماره تلفن همراه خود را در جشن جدیدالورودها و در حضور بیش از 1000 نفر دانشجو رسما اعلام نکردم .

 شما نماینده کدام دانشجویان هستد ؟

بحمدالله با توسعه فضای با نشاط در دانشگاه اکنون همه سلیقه ها و نگرشهای دانشجویی دارای نماینده و تربیون هستند .

 بسیج دانشجویی ، تشکلهای اسلامی دانشجویان ، شوراهای صنفی ، کانونهای فرهنگی و هنری و بیش از 20 نشریه فعال دانشجویی برای چه تشکیل شده اند ؟

لطفا دست از درج نمایشی پیام مخاطب و نظر سنجی های ساختگی نیز بردارید که این دیگر به روشی نخ نما تبدیل شده است و آشکارا با شناسنامه سیاسی خود حضور پیدا کنید .

روی سخنم در وهله بعد با دانشجویان عزیز و گرامی دانشگاه است . اگر چه دستهای آشکار و نهانی در فضای جامعه و دانشگاه با وارونه جلوه دادن حقایق مشغول پاشیدن بذر نا امیدی هستند و لیکن شما فرهیخته گان با چشمان باز عملکرد خدمتگزاران خود را رصد نمایید و برای ارزیابی هر فرد یا سازمانی همواره به این نکته توجه داشته باشد که نقطه شروع آن فرد یا سازمان کجا بوده است در حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز بنده و همکارانم آماده پاسخگویی به سئوالات شما و همچنین رفع مشکلات با استفاده از نقدهای شما هستیم.

 اعتقاد راسخ داریم افرادی که نقدهای منصفانه خود را ارائه مینمایند قطعا خیرخواه دانشگاه و دانشگاهیان هستند و منت بر سر ما مسئولان دارند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.