سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲

جشن با شکوه سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، روز پرستار و ولادت باسعادت حضرت زینب کبری (س) در دانشگاه کرمانشاه برگزار شد

جشن انقلاب 6در کرمانشاه

دکتر کریم بیان کرد: انقلاب اسلامی و دوران جنگ تحمیلی دو اتفاق بزرگی بود که در کشور رخ داد و تنها چیزی که دراین دو اتفاق ما را یاری رساند، معجزه محبت، مهربانی و کمک به همدیگر بود.

به گزارش شهد شفا: به مناسبت سی و ه9شتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) و گرامیداشت مقام پرستار و تجلیل از سپید پوشان عرصه درمان، مراسم باشکوهی توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سالن نوروز نژاد مرکز آموزشی ، درمانی امام رضا (ع) برگزار شد. در این مراسم با شکوه فرماندار محترم استان، ریاست دانشگاه علوم پزشکی و معاونین، اعضای شورای شهر، روسای دانشکده ها و بیمارستان های استان، اساتید و اعضای هیئت علمی و پرستاران بیمارستان های استان کرمانشاه در این جمع حضور داشتند.

اگر ما حیات طیبه را می خواهیم باید همدلی و عشق به یکدیگر داشته باشیم  و یاد بگیریم که همه به هم محتاج هستیم

دکتر کریم ریاست دانشگاه علوم پزشکی در این مراسم با قدردانی از پرستاران تلاشگر، بیان کرد: هدف این بود که مراسمی شایسته پرستاران برگزار شود تا از تلاش و جایگاه پرستاری که مهم ترین جایگاه را در ارائه خدمات درمانی عهده دار هستند، قدردانی شود.وی از بزرگانی که زحمت کشیدند و در طرح"سپاس پرستار" شرکت کردند تا این مراسم به خوبی اجرا شود، تشکر کرد و اظهار داشت: هدف از این طرح، فرهنگ سازی قدردانی است از کادر درمان که تلاش زیاد و خستگی ناپذیری را برای بهبود بیمار انجام می دهند و دانشگاه هم به عنوان یک مکان علمی باید در فرهنگ سازی و ارسال آن به جامعه نقش والایی داشته باشد.

دکتر کریم با اشاره به این مطلب که حتما نباید اتفاقات عجیبی صورت بگیرد تا قدردان یکدیگر باشیم، خاطر نشان کرد: پرسنل فوریت های پزشکی استان روزهای گذشته در برف و کولاک، با از جان گذشتگی خود، کارهای بزرگی را انجام داده اند و فعالیت های این گروه کمتر از گروه آتش نشانان نبوده است.

 ریاست دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: آنچه که ما باید در این هفته در نظر بگیریم، الفت، مهربانی و محبت داشتن به یکدیگر است.

دکتر کریم بیان کرد: انقلاب اسلامی و دوران جنگ تحمیلی دو اتفاق بزرگی بود که در کشور  رخ داد و تنها چیزی که دراین دو اتفاق ما را یاری رساند، معجزه محبت، مهربانی و کمک به همدیگر بود.

ریاست دانشگاه ادامه داد: ما اگر حیات طیبه را می خواهیم باید همدلی و عشق به یکدیگر داشته باشیم  و یاد بگیریم که همه به هم محتاج هستیم .

وی خاطر نشان کرد: کار درمانی کاری گروهی است که برای انجام یک هدف، در کنار یکدیگر کار انجام می دهند و وجود همه اعضای سیستم در امر یاری رسانی، ضرری است.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: گروهی مرتبأ با کارهای سیاه نمایی، تفرقه، تهمت که جنگ نرم است، همه را به جان هم اندازند و بذر نفاق و کینه و دشمنی را بین مردم پخش می کنند تا همه را نسبت به همه بدبین کنند و برای اینکه از این سختی ها دور شویم، راهی جز با هم بودن و قدرتمند شدن نداریم.

دکتر کریم توضیح داد: ما در کنار همه تهدیدها، سعی کرده ایم الگوی جدیدی را ارئه بدهیم تا نشان دهیم هنوز شور و نشاط وجود دارد و با آرمان های خود که "استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی"است، میثاق ببندیم و بر اساس این آرمان پیش برویم.

وی یکی از مهم ترین هدف دانشگاه را، اخلاق حرفه ای برشمرد و افزود: اخلاق حرفه ای شعار نیست، بلکه باید در عمل آن را نشان دهیم و اولویت در این زمینه بسیار مهم است.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی با تاکید بر اخلاق حرفه ای و اینکه محبت، اولین قدم ارتباط با بیمار است، تصریح کرد: کادر درمان در راستای اخلاق حرفه ای باید به بیمار و همراه محبت کند تا بتواند با آنها  ارتباط برقرار کند.

دکتر کریم بیان کرد: اصلی ترین مسئله ای که باید رعایت کنیم، محبت است زیرا محبت، کلیدی است که با آن جایگاه ویژه خود را حفظ کنیم و بیماران نیز چیزی به غیر از این از ما نمی خواهند و نباید بگذاریم جایی این حرمت جامعه پرستاری شکسته شود.

وی شرایط کنونی را برای جامعه پزشکی به خصوص جامعه پرستاری، سخت توصیف کرد و افزود: وجود بدهی و پیچیدگی در کل کشور سبب شده است که ما نتوانیم حق آن ها را آنطور که باید، ادا کنیم.

دکتر کریم با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت به دلیل عدم همکاری با آن به تنهایی رسیده است و بیمه ها معوقه های خود را پرداخت نکرده اند، افزود: وجود این مشکلات در تلاش، عزم و اراده و فعالیت پرستاران اثری نگذاشته است و از بابت تأخیر در پرداختی از پرسنل عذرخواهی می کنم.

برای ارتقاء اخلاق حرفه ای و رضایتمندی بیماران باید  تلاش کرد

دکتر سارا محمدی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دراین مراسم ضمن تقدیر از پرستاران، بیان کرد: رعایت اخلاق و اخلاق حرفه ای یکی از مهم ترین و اصلی ترین عواملی است که سبب آرامش روحی بیماران و پرسنل می شود.

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه نمی توان انتظار داشته باشیم کسی از بیرون به ما کمک کند و خودمان باید تلاش کنیم، اظهار داشت: پرستاران با روحیه همدلی و محبتی که با بیماران به اشتراک می گذارند، نقش موثری در ارتقاء بهبود بیماران ایفا می کنند.

دکتر محمدی بیان کرد: پرستاران با تمام کمبودها و کاستی ها، در جهت ارائه خدمت به بیماران فعال هستند، و امیدواریم این روحیه خستگی ناپذیری و همدلی همچنان ادامه داشته باشد و برای ارتقاء اخلاق حرفه ای و رضایتمندی بیماران تلاش کنیم.

اجرای زنده طنز، اجرای گروه موسیقی، اهداء لوح تقدیر و جوایز نفیس به تعداد زیادی از پرستاران برگزیده استان و قرائت سوگندنامه گروه پرستاری تازه فارق التحصیل، از دیگر برنامه های امروز مراسم تجلیل از پرستاران بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.