چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

معاون درمان وزیر بهداشت در اسفراین

تقویت نوآوری در پزشکی با ایجاد دروس میان رشته ای

دکتر جان بابایی- مفدا اسفراین

در نشست اعضای هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی اسفراین با معاون درمان وزیر بهداشت "جان بابایی" گفت : امروزه نوآوری در پزشکی با ایجاد دروس میان رشته ای ایجاد می شود.

به گزارش مفدا اسفراین ،  صبح امروز چهارشنبه برابر با ۱۷ مهرماه در نشستاعضإ هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی اسفراین با معاون درمان وزیر  بهداشت دکتر "قاسم جان بابایی"  با بیان اینکه امروزه تکنولوژی  و دانش جدید پزشکی با استفاده از ظرفیتهای میان رشته ای حاصل می شود گفت : رشته های فناوری سلامت  یک نمونه از همین رشته ها است که می تواند با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی و صنعتی باعث ارتقا دانش پزشکی و تقویت آن شود.

وی بابیان اینکه شرایط تحریم ، همت جوانان این مرزو بوم  را به رشد قابل ملاحظه ای در حوزه تجهیزات پزشکی رسانده ، گفت :  امروز ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی مورد نیاز به همت همین جوانان ایرانی در داخل کشور تولید می شود.

معاون درمان وزیر بهداشت  با اشاره به اینکه هم اکنون بهترین لوازم ارتوپدی در داخل تولید می شود و نیاز این معاونت را هم  از همان ها تامین می کنیم افزود : اکنون دستگاه دیالیز ی که توسط جوانان ایرانیساخته شده در مسیر تولید انبوه است.

دکتر جان بابایی از پیش خرید دستگاه رادیو تراپی تولید داخلبرای تامین نیاز بیمارستان های کشور ( توسط معاونت درمان ) خبر داد و افزود : دستگاه سی تی اسکن ساخت ایران نیز در مرحله تولید است که با انجام آن دیگر کمبودی در  شهرستانها هم  نخواهیم داشت .

وی  همچنین ازعقد تفاهم نامه همکاری با بیمه تامین اجتماعی برای پرداخت ۶۰  درصد اسناد پزشکی تا پایان هرماه خبر داد و گفت : با انعقاد این تفاهم نامه اعتبارات حوزه سلامت در نیمه دوم سال از نیمه اول بهتر خواهد بود .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.