چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸

کوروش عزیزی خبر داد:

کاروان بزرگ علوم پزشکی شیراز، راهی سفر اربعین می‌شود

دکتر عزیزی

تعداد هشت دستگاه اتوبوس حامل ۳۵۲ نفر از دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی شیراز راهی کشور عراق می‌شوند تا در کنار به جای آوردن مناسک مذهبی و زیارت کربلای معلی، خدمات ویژه سلامت را نیز به مسافرین این سفر معنوی ارائه دهند.

به گزارش مفدا شیراز، کاروان بزرگ راهیان اربعین، از دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مقصد عتبات عالیات حرکت می کند.

رئیس ستاد اربعین دانشگاه درباره این خبر گفت: امسال، بزرگترین کاروان زائرین و خدمات رسانی علوم پزشکی شیراز را راهی سفر اربعین خواهیم نمود.

دکتر کوروش عزیزی ادامه داد: این دانشگاه، در روز پنجشنبه، ۱۸ مهر ماه جاری، تعداد ۸ دستگاه اتوبوس حامل ۳۵۲ نفر از دانشجویان این دانشگاه را راهی کشور عراق خواهد نمود تا در کنار به جای آوردن مناسک مذهبی و زیارت کربلای معلی، خدمات ویژه سلامت را نیز به مسافرین این سفر معنوی ارائه دهند.

وی افزود: سرنشینان چهار دستگاه از این اتوبوس ها به پیاده روی از ابتدای مرز ایران و عراق خواهند پرداخت و چهار اتوبوس دیگر برای خدمات رسانی بهداشتی و درمانی به زائرین حسینی(ع) در نظر گرفته شده‌اند.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به این موضوع که سفر زیارتی اربعین، طی چند سال گذشته در میان مردم کشور ما به یک فرهنگ پویا تبدیل شده و این حرکت بزرگ فرهنگی هر ساله از بعد کمی و کیفی رو به گسترش می باشد، اظهار داشت: تلاش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بر این است تا بتواند بهتر و بیشتر از سال های گذشته به این پویندگان راه حقیقت حسینی(ع) ارائه خدمات نماید و در این مورد، بر اساس وظیفه ذاتی این دانشگاه، اولویت این مرکز آموزش پزشکی در جهت ارائه خدمات ویژه بهداشتی و پزشکی به زائرین حسینی(ع) می باشد.

عزیزی گفت: از آنجا که استان فارس و شهر شیراز، یکی از معابر بین المللی زائرین کربلا می باشد و ارادتمندان حضرت سیدالشهداء(ع) از کشورهای افغانستان، پاکستان و هندوستان، در مسیر زیارت کربلا عمدتا از این شهر عبور می کنند، برنامه ریزی دقیق و مفصلی را برای ارائه خدمات با محوریت سلامت و پزشکی به این شیعیان همسایه در نظر گرفته ایم.

عضو هئیت رئیسه دانشگاه توضیح داد: این دانشگاه، امسال نیز برنامه ای در قالب اردوهای جهادی برای راه اندازی موکب های پیاده وابسته به این دانشگاه در نظر گرفته است تا انشاالله در هر دو سوی مرز بتواند خدمات قابل توجهی را به زائرین پیاده حضرت اباعبدالله(ع) ارائه نماید.

وی اعلام کرد: در حال حاضر تیم‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، چهار درمانگاه صحرایی در خاک کشور همسایه راه اندازی نموده اند و مشغول ارائه خدمت به زائرین معزز می باشند.

عزیزی افزود: علاوه بر این، از روزهای گذشته، ۸ دستگاه آمبولانس و نیز یک دستگاه اتوبوس اورژانس این دانشگاه در مرزهای جنوبی کشور مستقر شده و مشغول ارائه خدمات لازم پزشکی به راهیان سفر زیارتی اربعین می باشند.

وی گفت: جمعه، ۱۹ مهر ماه نیز بیش از ۲۵۰ تن از کارکنان این دانشگاه عازم کربلای معلی شده و پس از رسیدن به محل مورد نظر، پیاده روی اربعینی خود را آغاز خواهند کرد.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ضمن آرزوی سلامتی برای همه زائرین اربعین و دعوت از افرادی که توان انجام این سفر ارزشمند و انسان ساز را دارند، افزود: با توجه به تمهیدات انجام شده از سوی تمامی دستگاه‌های ذیربط، علیرغم توطئه های بدخواهان، قطعا اربعین امسال نیز یکی از حماسی ترین و تاثیرگذارترین سفرهای زیارتی چند سال اخیر در تاریخ خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.