سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶

مقدمه

مقدمه
دانشگاه یک محیط آموزشی برای کسب دانش ویادگیری است. شان وحرمت این مکان مقدس را شما دانشجویان محترم تعیین می کنید . پس بدانیم قداست دانشگاه هر پوشش واخلاقی را نمی طلبد.
پس برتمامی دانشجویان فرض است که ضمن رعایت وحفظ کلیه مقررات اداری، آموزشی وخوابگاهی وسایر قوانین از پوشش ، اخلاق، رفتار وگفتار ناپسند وخلاف شرع وعرف که موجب خدشه دار شدن شان دانشجو ودانشگاه می گردد خودداری نمایید.وپاسداری از جایگاه رفیع دانشگاه وکمک به سالم نگهداشتن محیطهای آموزشی وپژوهشی وتامین حقوق دانشگاهیان ودانشجویان ، از اهداف مهمی محسوب می شوند که شورای انضباطی در راستای کمک به تحقق آنها تشکیل می گردد..
فلسفه وجودی شورای انضباطی
         دانشگاه ها ، به تحقیق ، مرکز تولید دانش و یکی از ارکان مؤثر در حرکت انقلاب و تنویر افکار مردم محسوب می شوند ، به طوری که اهمیت نقش دانشجویان به عنوان نخبگان نسل جوان در مراحل مختلف پیروزی انقلاب ، تثبیت نظام و دفاع از آن انکارناپذیر است .
         جوانان نخبه و برتر این سرزمین پهناور ، پس از فراگیری علوم و فنون از مراکز دانشگاهی ، طبقه کارشناسان و مدیرانی را تشکیل می دهند که در حقیقت ، گردانندگان نظام سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی ما هستند و به همین دلیل است که در شرایط کنونی ، بدخواهان این انقلاب و سرزمین ، راه نفوذ به دانشگاه را می جویند تا با استحاله فرهنگ اسلامی-  ایرانی ، تسلط خود را بر آینده ما قطعی سازند .
        مقوله فرهنگ و اخلاق ، زیر ساخت هر نهاد اجتماعی به ویژه دانشگاه است ، بنابر این ، برای حفظ این زیرساخت و صیانت از جایگاه و منزلت آن ، نیازمند وضع و رعایت قوانین و ضوابط انضباطی هستیم . چنانکه تمامی دانشگاه ها در سراسر دنیا ، صدور مجوز ورود به محیط خود را منوط به رعایت این قوانین می دانند .
        پاسداری از جایگاه رفیع دانشگاه و کمک به سالم نگهداشتن محیط های آموزشی و پژوهشی و تأمین حقوق عمومی دانشگاهیان ، از طریق ترغیب دانشجویان به حفظ کرامت دانشجویی و مقابله با بی نظمی ، هنجار شکنی و نادیده گرفتن حقوق فردی و اجتماعی دیگران ، از اهداف مهمی محسوب می شوند که شوراهای انضباطی در راه کمک به تحقق آن ها تشکیل شده اند
  شورای انضباطی دانشجویان به عنوان نهادی حساس در مجموعه مدیریت دانشگاه ، ضمن انجام مسؤولیت خود در رسیدگی به تخطی دانشجویان از منش دانشجویی و اخلاق متعالی ، رشد استعدادهای دانشجویان و تقویت روحیه استقلال و اعتماد به نفس در آنان را به عنوان وظایف اساسی دانشگاه مد نظر داشته و از هرگونه برخوردی که موجبات تحقیر و توهین به دانشجو را فراهم کند ، پرهیز می نماید .
       بدیهی است که شیوه های برخورد صحیح و عالمانه با تخلفات دانشجویی و رعایت تقوی در رسیدگی به امور آنان ، جزو اصول اساسی و خدشه ناپذیر شورای انضباطی دانشجویان تلقی می گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.