سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

نتایج مسابقات بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت اعلام شد

بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت

دبیرخانه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت نتایج مسابقات بخش آوایی بیست و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت که دهم تا دوازدهم مهر ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد را اعلام کرد.

به گزارش مفدا، دبیرخانه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت نتایج مسابقات بخش آوایی بیست و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت که دهم تا دوازدهم مهر ماه در سه گروه دانشجویان، کارکنان و اساتید به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد را اعلام کرد.

در این مسابقات برگزیدگان مرحله دانشگاهی در بخش آوایی جشنواره در رشته‌های ترتیل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ۱۵ جزء، حفظ۱۰ جزء، حفظ۵ جزء، اذان، تواشیح، دعا و مناجات خوانی با یکدیگر رقابت کردند. از برگزیدگان این مسابقات در اختتامیه جشنواره که آبان ماه برگزار می‌شود تقدیر خواهد شد.

در بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت یازده هزار نفر با یکدیگر رقابت کردند و پس از طی مراحل داوری افرادی که حدنصاب نمرات را کسب کردند به مرحله پایانی این جشنواره راه پیدا کردند.

در این جشنواره در رشته تحقیق هزار نفر، در رشته ترتیل ۳ هزار نفر، در حفظ سوره نباء هزار و ۲۰۰ نفر، در رشته حفظ یک جزء هزار و ۲۰۰ نفر، در رشته حفظ ۳ جزء ۳۰۰ نفر، در رشته حفظ ۵ جزء ۴۰۰ نفر در رشته حفظ ۱۰ جزء ۲۰۰ نفر، در حفظ ۱۵ جزء ۱۷ نفر، در حفظ ۲۰ جزء ۱۰۰ نفر، در حفظ کل قرآن ۱۰۰ نفر، در رشته اذان ۶۰۰ نفر و رشته دعا و مناجات ۷۰۰ نفر شرکت کردند.

مرحله نهایی رشته های تحقیق و حفظ کل و فینال بخش تیمی این جشنواره هفتم تا دهم آبان ماه در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود.

جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی هر ساله با شرکت دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود و برگزیدگان این جشنواره در دو بخش دانشجویان و اساتید به مرحله ملی راه پیدا می‌کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.