چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷

تعدادی از دانشجویان علوم پزشکی تبریز از محل پخت غذا و نگهداری مواد اولیه بازدید کردند

بازدید نظری

تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با همراهی "دکتر مهدی نظری" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، از محل پخت و پز و نگهداری مواد اولیه سالن غذاخوری دانشگاه بازدید کردند.

به گزارش مفدا تبریز، دانشجویان حاضر در سالن غذاخوری استاد شهریار  دانشگاه علوم پزشکی تبریز با همراهی دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه از محل پخت و پز و نگهداری مواد اولیه سالن غذاخوری بازدید کردند.

در این بازدید توضیحات لازم از فرایند تهیه و توزیع غذای دانشجویی به سمع و نظر معاون دانشجویی و دانشجویان رسانده شد.

دکتر نظری در خصوص تهیه و نگهداری مواد اولیه استفاده شده در غذای دانشجویان گفت : همکاران حوزه معاونت برای تهیه غذا، از بهترین مواد اولیه و برند های معتبر کشور استفاده می نمایند. همچنین در بحث نگهداری مواد اولیه، کلیه امکانات و یخچال های سالن غذاخوری از استاندارد های لازم برخوردار می باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گفت: سلامت غذایی، ارتقای کیفیت تغذیه دانشجویان و اصلاح الگوی مصرف غذایی از مهمترین اهداف معاونت در حوزه تغذیه دانشجویان می باشد که در این راستا اضافه کردن منوی سوم در وعده غذایی ناهار و شام دانشجویان برای افزایش حق انتخاب و بهبود کیفیت تغذیه دانشجویان مشتمل بر میوه جات و سبزیجات از اول آبان ماه سال جاری از سیاست های معاونت می باشد.

وی در پایان ضمن بازدید از محل شستشوی ظروف که به صورت مکانیزه و با استفاده از مواد شوینده صنعتی انجام می گیرد، با تاکید بر رعایت بهداشت کامل از دست اندرکاران سالن غذاخوری استاد شهریار تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است، دانشجویان بازدید کننده در پایان این بازدید از کیفیت سیستم روشنایی سرویس‌های بهداشتی و نظافت ورودی  سالن غذاخوری شهریار انتقاد کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.