دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو، آسیب‌های اجتماعی مختلفی را به همراه دارد

شورای صنفی. شهرکرد

"روح اله بویری" دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در دیدار با سرپرست این دانشگاه، بروز آسیب‌های اجتماعی مختلف در دانشگاه‌ها را از اثرات افزایش بی رویه ظرفیت پذیرش دانشجو دانست.

به گزارش مفدا شهرکرد، دبیر شواری صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در دیدار با سرپرست این دانشگاه با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرش دانشجوی رشته‌های علوم پزشکی در سال تحصیلی جاری با وجود مخالفت‌های اعلام شده، افزایش یافته است، گفت: این افزایش ظرفیت، مشکلات متعددی را در حوزه  رفاهی و آموزشی به همراه داشته که بروز آسیب‌های اجتماعی و افت تحصیلی از آن جمله است.

روح اله بویری افزود: در سال‌های گذشته، کبود برخی امکانات و تجهیزات به عنوان عمده‌ترین مشکلات در خوابگاه‌های علوم پزشکی شهرکرد مطرح می‌شد اما در سال تحصیلی جدید علاوه بر چند برابر شدن مشکلات قبلی با کمبود فضای خوابگاهی و تراکم بالای اسکان روبرو هستیم.

وی تعیین تکلیف خوابگاه کاشانی در کوتاه‌ترین زمان را راهکاری برای حل مشکل اسکان پسران دانشجو مطرح کرد.

بویری در ادامه افزایش تعداد اتوبوس‌های فعال در خط رحمتیه ـ مرکز آموزشی درمانی‌هاجر و توجه بیشتر به روند طبخ غذا برای بهبود کیفیت را خواستار شد.

وی همچنین به تأثیرات منفی افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو بر حوزه آموزشی اشاره کرد و گفت: ظرفیت کلاس‌های آموزشی جوابگوی تعداد دانشجویان نیست و تجهیزات موجود در حوزه سمعی و بصری هم با نواقص و کمبودهایی مواجه است.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه کتابخانه قلب تپنده هر دانشگاهی است، تجهیز کتابخانه‌های دانشگاه به منابع علمی جدید را ضروری دانست.

"صدرا غلامعلیان" عضو دیگر شواری صنفی این دانشگاه هم با اشاره به استقرار دانشکده دندانپزشکی در چالشتر و فاصله زیاد این مکان با خوابگاه‌های مجتمع رحمتیه گفت: در صورت امکان بخشی از فضای خوابگاه‌های موجود در شهرکرد به اسکان دانشجویان این رشته اختصاص یابد.

وی نبود کارشناس پروتز دندان را از دیگر مشکلات پیش روی دانشجویان دندانپزشکی عنوان کرد و افزود: تهیه برخی وسایل موردنیاز برای انجام امور آموزشی برعهده دانشجویان است که هزینه‌های بالای این وسایل موجب بروز مشکلاتی شده است و دانشجویان خواستار استفاده از تسهیلات ویژه برای تهیه این اقلام هستند.

گفتنی است، نشست اعضای شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با سرپرست این دانشگاه، چهارشنبه، دهم مهر ماه در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.