دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۹

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه خواستار شد

همکاری مطبوعات برای ارتقای سطح سواد سلامت جامعه

معاونت داجتماعی مفدا همدان

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه در نشست خبری با اصحاب رسانه، همکاری آنان را با هدف ارتقای سطح سواد سلامت جامعه خواستار شد.

به گزارش پایگاه خبری مفدا در همدان، مهندس بهروز رحیمی، توجه به حوزه اجتماعی و ایجاد معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت را بر اساس قانون و سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری با هدف حضور قشرهای اجتماع در پیشگیری از آسیب‌های این حوزه دانست و افزود: ایجاد این معاونت در دولت تدبیر و امید مورد توجه قرار گرفت و معاونت اجتماعی در دانشگاه علوم پزشکی همدان به عنوان یکی از 12 دانشگاه تیپ یک کشور ایجاد شد.

رحیمی با بیان اینکه متولی 20 درصد از حوزه سلامت کشور، وزارت بهداشت است و 80 درصد بقیه برعهده سایر دستگاه‌ها و نهادهاست، افزود: وزارت بهداشت در این حوزه مسئولیت سیاستگذاری، اجرا و نظارت را برعهده دارد؛ چراکه عدم دقت در این بخش توسط دیگر دستگاه‌ها باعث ایجاد مشکلات و بیماری‌هایی می‌شود که مشکلات آن به وزارت متبوع به عنوان مسئول پاسخگویی برمی‌گردد.

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه از تأکید وزارت بهداشت بر پیشگیری از تولید بیماری خبر داد و گفت: بر اساس تعاریف جدید از سوی سازمان بهداشت جهانی، معنای سلامت گسترده شده است و به سلامت معنوی افراد هم توجه می‎شود؛ یعنی ممکن فردی بیمار نباشد، اما سالم محسوب نشود.

وی با تأکید بر اینکه افراد باید در مقابل هزینه‌هایی که برای سلامت جامعه ایجاد می‌کنند، پاسخگو باشند؛ از رسانه‌ها خواست تا در آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در حوزه سلامت بیش از پیش فعال باشند تا بتوان سطح سواد سلامت جامعه را ارتقا داد.

رحیمی، توجه به حوزه مشارکت‌های بین بخشی و استفاده از ظرفیت خیران را مهم دانست و با بیان اینکه 23 سازمان مردم‌نهاد در حوزه سلامت کشور فعال هستند، از پیگیری ایجاد شعبه و دفتر نمایندگی این سازمان‌ها در شهرستان‌های استان خبر داد.

وی، ایجاد زیرساخت‌های مناسب به منظور کاهش مشکلات را مهم برشمرد و بر توجه به مولفه‌‎های سلامت همراه با آگاهسازی و شفاف‎سازی مشارکت‌ها در حوزه سلامت تأکید کرد.

منبع خبر:وب دا همدان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.