دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲

حافظ کل قرآن کریم و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

انس و الفت دانشجویان علوم پزشکی با کتاب آسمانی قرآن، بسیار زیاد است

بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور

میلاد عاشقی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و حافظ کل قرآن کریم می‌گوید: بر خلاف تصور، خیلی از افراد فکر می‌کنند که دانشجویان پزشکی به دلیل مشغله درسی و تحصیلی نمی‌توانند  آنچنان که باید و شاید به فعالیت‌های قرآنی و دینی بپردازند و یا به تعبیری این دانشجویان روحیه این فعالیت‌ها را ندارند، در صورتی که چنین نیست و میزان استقبال و مشارکتی که جامعه دانشگاهی به خصوص دانشجویان از این رویداد بزرگ قرآنی داشتند گواه این مدعاست که انس و الفت دانشجویان علوم پزشکی با کتاب آسمانی‏، بسیار زیاد است.

حافظ کل قرآن کریم و عضو تیم دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعزامی به بخش مسابقات تیمی جشنواره قرآن و عترت، با اشاره به اینکه‏ حفظ قرآن کریم عاملی برای رشد فکری و شخصیتی وی شده است، اظهار کرد: موفقیت من در رشته پزشکی و قبولی در کنکور سراسری به برکت وجود قرآن کریم در زندگی‌ام و حفظ کردن این کتاب آسمانی بود. خداوند توفیقی به من داد که بتوانم حافظ کل قرآن کریم باشم و همین مساله عاملی برای موفقیت من در ابعاد مختلف زندگی شخصی و اجتماعی‌ام بوده است.

وی سطح کیفی و فنی مسابقات تیمی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت را مطلوب توصیف کرد و گفت: از اینکه توانستیم در گروه سخت که دانشگاه‌هایی مثل سبزوار و ایران نیز حضور داشتند، به عنوان تیم نخست به مرحله بعدی صعود کنیم، خوشحالم. امیدوارم بتوانیم در مرحله نهایی مسابقات تیمی که اوایل آبان ماه برگزار می‌شود نیز رتبه قابل قبولی کسب کنیم.

عاشقی‏‏ با  اشاره به اقدام تحسین برانگیز وزارت بهداشت در افزودن بخش مسابقات تیمی که تلفیقی از رقابت‌های حفظ‏، قرائت، صوت و... است، یادآور شد: حضور در جشنواره بیست و چهارم نخستین تجربه حضور من در رویدادهای قرآنی وزارت بهداشت است و از اینکه مسؤولان و دست‌اندرکاران جشنواره‏، با اضافه کردن بخش هیجان انگیز مسابقات تیمی‏، رقابت‌ها را از حالت یکنواختی و خشکی خارج کردند، صمیمانه از آنها تشکر می‌کنم. بدون شک میزان استقبال و مشارکت دانشجویان از حضور در مسابقات تیمی زیاد است و یقین بدانید در سال‌های آینده می‌توان با تقویت بعد فنی‏، بر سطح کیفی مسابقات افزود.

دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه هیچ تعارضی بین فعالیت‌های قرآنی و فراگیری علم و دانش نیست و این دو مقوله در زندگی مکمل یکدیگر هستند، اظهار کرد: اتفاقا لازم است جوانان و دانشجویان نسبت به هر دو اهتمام بورزند؛ با برنامه‌ریزی صحیح و مدیریت زمان می‌توان هم به تقویت فعالیت‌های قرآنی و آموزش آموزه‌های دینی و اسلامی اقدام کرد و هم در کنار آن‏ به درس و تحصیل پرداخت؛ به شرط آن که برنامه‌ریزی اصولی و درست از سوی دانشجویان رعایت شود و قطعا فعالیت هر کدام، هیچ خللی به دیگر فعالیت‌ها وارد نمی‌کند.

عاشقی‏، اقدام مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در برگزاری مستمر جشنواره‌های قرآن و عترت را تحسین برانگیز عنوان کرد و گفت: خوشحالم که میزان استقبال و مشارکت جامعه دانشگاهی نسبت به آموزه‌ها و فعالیت‌های دینی و قرآنی سال به سال بیشتر می‌شود به طوری که امسال بیش از ۷۰ هزار نفر از دانشگاهیان شامل اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی در جشنواره بیست و چهارم شرکت کردند که واقعا در جای خود بی‌سابقه بوده است.

وی به میزبانی شایسته دانشگاه علوم پزشکی همدان در برگزاری مسابقات بخش تیمی و آوایی اشاره کرد  و گفت: در گذشته در مسابقات متعددی در سطح استانی، کشوری و بین‌المللی حضور داشتم. خوشبختانه مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی همدان به لحاظ اسکان‏، تغذیه، هماهنگی و آماده‌سازی سالن‌های مسابقات، ایاب و ذهاب و... شرایط را به خوبی برای شرکت‌کنندگان و متسابقین فراهم کردند و امیدوارم این هماهنگی‌ها و تعاملات، در سالهای آینده نیز تداوم داشته باشد. نقطه ضعفی در برگزاری این رویداد قرآنی و دانشگاهی ندیدم.

دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و حافظ کل قرآن کریم گفت: بر خلاف تصور، خیلی از افراد فکر می‌کنند که دانشجویان پزشکی به دلیل مشغله درسی و تحصیلی نمی‌توانند  آنچنان که باید و شاید به فعالیت‌های قرآنی و دینی بپردازند و یا به تعبیری این دانشجویان روحیه این فعالیت‌ها را ندارند، در صورتی که چنین نیست و میزان استقبال و مشارکتی که جامعه دانشگاهی به خصوص دانشجویان از این رویداد بزرگ قرآنی داشتند گواه این مدعاست که انس و الفت دانشجویان علوم پزشکی با کتاب آسمانی‏، بسیار زیاد است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.