دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴

بر اساس ابلاغ وزارت بهداشت و مصوبه شورای دانشجویی دانشگاه؛

قیمت تمام‌شده غذاهای دانشجویی از دانشجویان شهریه‌پرداز دریافت می‌شود

افزایش نرخ غذا

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: بر اساس آیین‌نامه تغذیه، دانشجویان شهریه‌پرداز و اتباع خارجی باید از سنوات گذشته قیمت تمام‌شده غذا را پرداخت می‌کردند که طی این سال‌ها بنا به دلایلی قانون این موضوع اجرا نشد و امسال با توجه به مصوبه شورای دانشجویی دانشگاه الزام به اجرای آیین‌نامه تغذیه می باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، محمد عزیزی‌فر طی گفت‌وگویی در مورد افزایش هزینه وعده‌های غذایی و شهریه دانشجویان شهریه‌پرداز عنوان کرد: ما در حوزه مختلف باید بر اساس آیین نامه‌هایی که توسط وزارت ابلاغ می‌شود عمل کنیم و در بسیاری از موارد نمی‌توانیم به صورت خودمختار تصمیم‌گیرنده باشیم.
وی اضافه کرد: آیین‌نامه تغذیه نزدیک به پنج سال پیش با امضا وزیر سابق بهداشت ابلاغ شد که بر اساس آن دانشجویان شهریه‌پرداز و اتباع خارجی باید قیمت تمام‌شده غذا را پرداخت کنند، هر چند طی این سال‌ها این قانون را اجرا نکردیم اما مجموعه امور دانشجویی به علت رعایت نکردن ابلاغ وزارت مورد سئوال بوده است.
مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: در آخرین نشست شورای دانشجویی این دانشگاه مصوب شد که قیمت تمام شده غذا از دانشجویان شهریه‌پرداز گرفته شود که این مبلغ به طور میانگین ۱۰ هزار تومان است که غذای‌های گران‌تر و ارزان‌تر از این مبلغ را هم داریم.
وی افزود: دانشجویان در صورت داشتن اعتراض می‌توانند اعتراضات خود را به صورت مکتوب به امور دانشجویی ارسال کنند تا آن‌ها را بررسی کنیم هر چند تمام تلاش خود را می‌کنیم تا راهکاری برای مشکلات دانشجویان پیدا کنیم اما قولی به هیچ فردی نمی‌دهیم.
عزیزی‌فر گفت: بر اساس قوانین دانشجویان شهریه‌پرداز و اتباع علاوه بر هزینه غذا باید قیمت تمام شده خوابگاه‌ها را پرداخت کند که در حال حاضر این قانون در دانشگاه علوم پزشکی قم اجرا نشده است.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم؛ علی پناهی خبرنگار سرویس صنفی و رفاهی مفدا قم
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.