شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹

رئیس مرکز سنجش پزشکی:

اعتراضات ارشد پزشکی بررسی می‌شود/ در سهمیه‌ها فقط مجری قانونیم

کنکور ارشد

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: موضوع اعتراضات به نتایج آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در حال بررسی است البته این اعتراضات بسیار محدود بوده‌اند.

به گزارش مفدا یاسوج، دکتر آبتین حیدرزاده در پاسخ به موضوع اعتراض داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۹۸ گفت: اعتراض به میزان ظرفیت و سهمیه ها دو موضوعی است که مرکز سنجش آموزش پزشکی تنها مجری آن است و در این زمینه تصمیم گیرنده نیست.

وی گفت: ظرفیت ها و میزان پذیرش در هر رشته محلی توسط دبیرخانه های تخصصی تعیین می شود و سهمیه ها هم به طور مشخص قانون دارد. تنها در ظرفیت یک نفر در یک رشته است که سهمیه اعمال نمی شود و سهمیه آزاد در نظر گرفته می شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: محل تعیین سهمیه ها نیز مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند و بر اساس قانون در مورد تعداد اندک پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اعمال سهمیه به روش «گرد کردن» انجام می شود که این گرد کردن نیز بر اساس مصوبات قانونی انجام می گیرد و مرکز سنجش پزشکی تصمیم گیرنده نیست.

حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر یادآور شد: تعداد موارد محدودی اعتراض به مرکز سنجش آموزش پزشکی در همین زمینه رسیده است که ما نیز در حال بررسی این اعتراضات هستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.