چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴

برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:

دانشکده پزشکی ایرانشهر راه اندازی شد/پذیرش ۳۱ دانشجوی دکتری پزشکی

دانشکده پزشکی ایرانشهر

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: ۳۱ دانشجوی دکتری پزشکی برای اولین بار در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر پذیرش و از ترم بهمن شروع به تحصیل می کنند.

به گزارش مفدا ایرانشهر،  محمدمهران امینی فرد در گفت و گو با خبرنگار مفدا گفت:اولین گروه دانشجویان دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به تعداد ۳۱ نفر دانشجوی دکتری پزشکی  شامل داوطلبان سهمیه آزاد(کشوری) و بومی دانشگاه(حوزه تحت پوشش دانشگاه) هستند،  که برای نیمسال دوم ترم بهمن سال جاری پذیرش می شوند.

امینی فرد افزود: این دانشجویان مقطع بالینی در سه سال آینده پس ازگذراندن دوره علوم‌پایه، دوره های بالینی را در بیمارستان های خاتم الانبیاء(ص) و ایران، ایرانشهر و امام علی(ع) چابهار می گذرانند و در مدت دو سال آینده این سه بیمارستان به مراکز آموزشی و پژوهشی مناسب در جنوب سیستان و بلوچستان  تبدیل خواهند شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در پایان ضمن تشکر از وزیر بهداشت، درمان و آموزش، معاون آموزشی وزیر و نمایندگان ایرانشهر و چابهار اظهار داشت: تاسیس دانشکده پزشکی به عنوان نقطه تحول و تاثیرگذار در امر آموزش، پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص متناسب با جغرافیا و مقتضیات منطقه است و ظرفیت پنجاه درصدی به نیروهای بومی  نشان از توجه به مقوله مهم آموزش است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.