دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲

نشست هم‌اندیشی شورای مرکزی بسیج با دکتر میرزایی

246

نشست هم‌اندیشی شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه با معاون فرهنگی و دانشجویی و مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام، در دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

به گزارش مفدا ایلام، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه با بیان اینکه در اکثر بحث‌ها باید نیروهای بسیج هم‌افزایی و همکاری داشته باشند، اظهار داشت: بسیج به عنوان یک تفکر برآمده از دل نظام در دانشگاه مقدم بر همه تشکل‌ها، انجمن‌ها و نهادهاست و توجه به بسیج هم باید بیش از سایر کانون‌ها و تشکل‌ها باشد.

حجت‌الاسلام محمدباقر هاشمی ادامه داد: به همین اندازه که باید توجه ویژه‌ای به بسیج دانشجویی داشته باشیم به همان میزان نیز از آنها انتظار فعالیت و برنامه وجود دارد و باید در کنار طرح‌ها و ایده‌هایی که ارائه می‌کنند ظرفیت‌های خود را نیز به میدان بیاورند.

حجت‌الاسلام هاشمی با اشاره به وضعیت بودجه دانشگاه هم گفت: باید همگی وضعیتی که در آن هستیم را مدنظر قرار دهیم، ما در جاهایی می‌توانیم با صدای بلند برای کار فرهنگی درخواست بودجه کنیم و در صورت عدم تخصیص اعلام کنیم که کار فرهنگی روی زمین مانده است اما این در صورتی است که سایر کارهای فرهنگی مانند نماز جماعت که نیاز به بودجه ندارد و بستگی به همت خود ما دارد، روی زمین نمانده باشد و توجهی هم به آن نشود.

هاشمی تصریح کرد: اگر بتوانیم بحث نماز را در نمازخانه‌ها به نقطه مطلوب برسانیم، می‌توانیم در سایر حوزه‌ها هم به نتایج خوبی برسیم و در این زمینه انتظار ما از بسیج دانشجویی و اعضای آن بالاست و دوست داریم برگزاری نماز جماعت در دانشگاه با کمک اعضای بسیج از وضعیت کنونی خارج و شاهد شرکت چشمگیر همه دانشجویان در نماز جماعت دانشگاه باشیم.

مسئول بسیج دانشجویی هم با تبریک انتصاب دکتر میرزایی به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی گفت: از جمله اهدافی که بسیج دانشجویی در دانشگاه دنبال می‌کند بهبود وضعیت فرهنگی دانشگاه و بهبود روحیه مطالبه‌گری در بین دانشجویان است.

پژمان اکبری با اشاره به شاخص‌های فعالیت بسیج دانشجویی در  دانشگاه هم گفت: میدان‌داری در عرصه‌های حیاتی دانشگاه، پیشتازی در عرصه‌های علمی دانشگاه، عدالت‌طلبی و مطالبه‌گری برحق در موضوعات مختلف، موضع‌گیری اصولی و درست در زمینه‌های مختلف از جمله شاخص‌های فعالیت ما در بسیج دانشجویی است.

اکبری در ادامه با بیان برخی از مطالبات بسیج دانشجویی از معاونت فرهنگی و دانشجویی، عنوان داشت: برگزاری منظم شورای فرهنگی جهت اجرای به موقع برنامه‌ها، توجه ویژه در زمینه چاپ به نشریاتی که محتوای خوبی دارند، حمایت معاونت از بحث ازدواج دانشجویی و تسهیل مسائل مربوط به این حوزه، کاهش بروکراسی اداری و پیاده‌سازی سامانه طرح و برنامه جهت صرفه‌جویی در وقت و حذف کاغذبازی از جمله انتظارات ما از معاونت فرهنگی و دانشجویی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی هم در این دیدار با بیان اینکه کار تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی خیلی ارزشمند است، اظهار داشت: کار دانشجویان در کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی از آن جهت ارزشمند است که یک وقت اضافه برای فعالیت و کاری می‌گذارند که مزدی ندارد و حتی ممکن است مورد اتهام نیز قرار بگیرند.

دکتر اسد میرزایی با اشاره به مطالبات مطرح شده توسط مسئول بسیج دانشجویی، عنوان داشت: انجام برخی از این مطالبات نه ‌تنها در توان معاونت، بلکه در توان دانشگاه هم نیست و در برخی جهات هم نیازمند یک عزم و توجه ملی است اما در حد توان خودمان و تا آنجا که قانون به ما اجازه می‌دهد در جهت برآورده ساختن این مطالبات تلاش خواهیم کرد.

دکتر میرزایی ادامه داد: با توجه به اینکه معاونت در چندماه گذشته بدون مدیر فرهنگی بوده است لذا برگزاری منظم جلسات شورای فرهنگی هم تحت‌الشعاع این موضوع قرار گرفته که در حال حل کردن این موضوع هستیم و درباره چاپ نشریات هم توصیه می‌کنم که به دلیل تغییر ذائقه مردم و نیز مسائل اقتصادی به سمت نشریات الکترونیکی بروید.

میرزایی با اشاره به گزارش عملکرد بسیج دانشجویی توسط سخنگوی آن هم تصریح کرد: در مورد گزارش عملکردی که ارائه شد انتظار بیشتری داشتیم و اینکه نباید انجام برنامه‌ها را به وجود بودجه منوط کنیم چون خیلی از برنامه‌ها بدون نیاز به بودجه قابل اجرا می‌باشند و اگر خودتان فعال نباشید نمی‌توانید از دیگران انتظار همکاری و همراهی داشته باشید و لازم است تا در برخی زمینه‌ها یک آسیب‌شناسی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید به سمت هم‌افزایی و همگرایی با سایر تشکل‌ها پیش برویم، گفت: رسالت شما این است که مدافع دانشجویان باشید ولی مثل دانشجویان فکر نکنید یعنی مثل یک مدیر با مسائل برخورد کنید و برای رفع مشکلات چاره‌جویی نمایید و لازمه این کار هم این است که در گفتار و کردار خودتان فراجناحی باشید و در قضاوت‌ها و رفتارتان براساس حق و بی‌طرفانه قضاوت کنید.

دکتر میرزایی با بیان انتظارات از بسیج دانشجویی در انتخابات پیش روی مجلس هم تصریح کرد: دوست دارم دانشجویان به صورت مستقیم در تصمیم‌گیری برای جامعه دخالت داشته باشند و در انتخابات پیش رو هم نیاز به آرامش داریم تا شاهد مشارکت حداکثری همه جناح‌ها و افراد در انتخابات باشیم چون به اعتبار نظام و مملکت کمک خواهد کرد و خود شما باید الگویی برای سایرین باشید و در کنار انتقاد و حمایت، تخریب را دور کنید و به سلایق یکدیگر احترام بگذارید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.