یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹

معاون سابق فرهنگی و دانشجویی دانشگاه:

عملکرد معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در دو سال گذشته به هیچ عنوان جناحی نبوده است

246

معاون سابق فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در مراسم تکریم خود و معارفه معاون جدید دانشگاه ضمن ارائه آماری از دوران مسئولیت خود، بر غیرجناحی بودن عملکرد خود در این معاونت تاکید کرد.

به گزارش مفدا ایلام، دکتر روح‌الله استاک در ابتدا ایام ماه محرم و عزاداری اباعبدالله(ع) را تسلیت گفت و اظهار امیدواری کرد: امیدواریم خداوند به همه ما توفیق دهد تا در راستای گسترش فرهنگ عاشورا انجام وظیفه کنیم.

دکتر روح‌الله استاک با اشاره به حادثه چند روز پیش هتک حرمت به موکب‌های عزاداری عنوان کرد: امیدوار هستیم که این حادثه جبران شود و دیگر شاهد این گونه حرکات نباشیم چرا که به تعبیر امام راحل عظیم الشأن، محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

دکتر استاک در مورد شیوه کار خود در معاونت فرهنگی و دانشجویی هم گفت: زمانی که در سال ۹۲ مسئولیت حوزه فرهنگ را برعهده گرفتم از باب ایجابی به این نتیجه رسیدم که مهمترین موضوعی که می‌تواند نقش پیشران داشته باشد و مورد نیاز قشر جوان در ایلام باشد، بحث نشاط اجتماعی در ابعاد گوناگون آن، همچون مشارکت اجتماعی، شادمانی و فرهنگ کار جمعی است. چون مستحضرید در مورد یک ملت، تنها با رشد اقتصادی نمی‌توان قضاوت کرد بلکه احساس خشنودی، امنیت، رضایت اجتماعی و شادمانی مردم بسیار مهم است.

استاک ادامه داد: در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله، با درک اهمیت این موضوع، بر لزوم توجه به نیروی انسانی سالم و فراهم کردن زمینه‌های رشد و تعالی استعدادهای انسانی و پرورش انسان‌های سالم، کارا، متعهد و بانشاط تاکید شده است و جالب است بدانید که هم فرهنگ اسلامی و هم فرهنگ ایرانی ما بر موضوع نشاط تاکید بسیاری داشته‌اند.

وی افزود: این که ما در سال ۹۲ آمدیم و تعداد تشکیلات دانشجویی اعم از کانون‌های فرهنگی و هنری و مذهبی، نشریات دانشجویی، تشکل‌های اسلامی، انجمن‌های علمی و ورزشی را از ۶ مورد به ۶۷ مورد ارتقاء دادیم به خاطر توجه به مساله نشاط در بُعد کلان بود و این که آمدیم و جشنواره فرهنگی و هنری سیب را با مشارکت همه دانشگاه‌های استان به راه انداختیم و در کمال شگفتی بیش از ۳۰۰۰ اثر به دبیرخانه رسید و آن نمایشگاه بی‌نظیر و اختتامیه باشکوه را به همراه داشت به خاطر توجه به همین مساله نشاط اجتماعی بود.

دکتر روح‌الله استاک تصریح کرد: این که آمدیم و مراسمات را با سبک جدید برگزار کردیم و اختیارات بسیار زیادی به تشکیلات دانشجویی دادیم، اجازه نقد و اعتراض را به آنها دادیم، همیشه در دسترس دانشجویان بودیم به خاطر اهتمام ما به مساله تقویت اعتماد اجتماعی بود که در جامعه تضعیف شده است و ثمره این سیاست را شما در اردیبهشت ماه امسال دیدید که میزان مشارکت در انتخابات شورای صنفی و انجمن اسلامی بسیار بیشتر از سال‌های گذشته بود.

استاک با اشاره به به کارگیری افراد در پست‌های مختلف هم گفت: عملکرد معاونت در دو سال گذشته به هیچ عنوان جناحی نبوده و افرادی که برای مناصب مدیریت به کارگیری شدند صرفاً براساس توانمندی آنها بود و ما هم از افراد توانمند و معتقد به انقلاب و بدون در نظر گرفتن گرایش‌های سیاسی آنها استفاده کردیم.

وی با بیان اینکه من فکر می‌کنم یکی از وظایف معاون فرهنگی و دانشجویی، فهم، ترویج و اجرایی کردن گفتمان فرهنگی مقام عالی وزارت است، اظهار داشت: الان یکی از موضوعات مورد نظر آقای وزیر، بحث مفاخر ملّی است که متفاوت با بحث مشاهیر است و مفاخر که مایه فخر و مباهات ملت هستند هم حوزه انسانی و هم حوزه پدیده‌ها را شامل می‌شود.

روح‌الله استاک ادامه داد: شناسایی مفاخر می‌تواند موجب تقویت هویت فرهنگی شود چون شناخت مفاخر فرهنگی، علمی و هنری یک ملت و تلاش برای الگوسازی آنها تا حد قابل توجهی در اعتلای هویت فردیف اجتماعی و ملّی آن ملت موثر خواهد بود و ما در راستای اجرایی کردن این سیاست، ابتدا در بُعد بصری در خانه فرهنگ، تصاویر برخی از مفاخر علمی و هنری را به تصویر کشیدیم و قصد داشتیم در چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری سیب، یکی از موضوعات اصلی جشنواره را به مفاخر ملُی اختصاص دهیم که امیدوارم تیم جدید در صورت صلاحدید آن را دنبال کند.

معاون سابق فرهنگی و دانشجویی در مورد فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه عمرانی هم گفت: ما در حوزه عمرانی بازسازی کامل خوابگاه‌ها را در سال ۹۷ و امسال داشتیم که فیلم و مستندات آنها هم موجود است و باعث شد که آقای دکتر نمکی در فروردین ماه امسال که به ایلام سفر کردند بعد از دیدن این فیلم از دانشگاه تشکر کند. ایجاد مجموعه خانه فرهنگ آیت‌الله خامنه‌ای و فراهم کردن محل اسکان تشکیلات دانشجویی، بازسازی و کارآمد کردن سالن ابن‌سینا به گونه‌ای که دومین سالن حرفه‌ای برای هنرهای نمایشی در استان ایلام است، احداث اولین سالن تیراندازی و زمین چمن مصنوعی دانشگاه، بازسازی کامل سلف سرویس‌های دانشجویی از جمله اقداماتی بود که با همکاری کارکنان پرتلاش معاونت فرهنگی و دانشجویی انجام گرفت.

وی در پایان ضمن تشکر از همه کارکنان حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی هم گفت: از همه این عزیزان که صمیمانه و به صورت کامل با بنده همکاری داشتند قدردانی می‌کنم و همچنین از معاونین محترم توسعه، آموزش، غذا و دارو، بهداشت، تحقیقات و فن‌آوری و مشارکت‌های اجتماعی تشکر می‌کنم.

دکتر روح‌الله استاک با بیان اینکه اگر در دوران مسئولیت‌مان هیچ گونه حاشیه‌ای در دانشگاه نداشتیم مدیون زحمات حراست و بازرسی دانشگاه و نیز نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه هستیم، عنوان کرد: جا دارد به صورت ویژه از اداره اطلاعات، سپاه پاسداران، بسیج و مجموعه استانداری تشکر کنم که حقیقتاً در این دو سال کمک‌های فراوانی به ما کردند و در پایان هم از دکتر کریمیان، ریاست محترم دانشگاه تشکر می‌کنم و امیدوارم انشاءالله تیم ایشان و تیم مدیریتی‌شان در ادامه راه موفق و پیروز باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.