چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵

عضو شورای مرکزی انجمن علمی دانشجویی کشوری تکنولوژی اتاق عمل مطرح کرد:

۴۵ انجمن علمی دانشجویی تکنولوژی اتاق عمل در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فعالیت دارند

اتاق عمل

عضو شورای مرکزی انجمن علمی دانشجویی کشوری تکنولوژی اتاق عمل گفت: در حال حاضر حدود ۴۵ انجمن علمی دانشجویی تکنولوژی اتاق عمل در کشور با هماهنگی انجمن کشوری تأسیس شده و در حال فعالیت هستند که دبیران این انجمن‌ها نیز به عضویت مجمع عمومی انجمن کشوری درآمده‌اند.

 "جواد خلیلی" در گفت و گو با خبرنگار مفدا گناباد، اظهار کرد: برای اولین بار در وزارت بهداشت، انجمن علمی دانشجویی کشوری تکنولوژی اتاق عمل در حاشیه دومین نشست تخصصی دبیران انجمن های علمی دانشجویی که شهریور ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، تشکیل گردید.

وی ادامه داد: مجمع عمومی این رشته نیز پس از بحث و بررسی با حضور دبیران تشکیل و در نهایت از طریق انتخابات و با رأی کلیه اعضاء، انجمن علمی دانشجویی تکنولوژی اتاق عمل کشور تشکیل و اعضای شورای مرکزی مشخص شدند.

عضو شورای مرکزی انجمن علمی دانشجویی کشوری تکنولوژی اتاق عمل اذعان کرد: این انجمن علمی دانشجویی کشوری با هدف ایجاد زمینه مناسب برای تجلی استعدادها و برانگیختن روحیه مشارکت جمعی و خلاقیت و شکوفایی علمی دانشجویان این رشته و نیز شناسایی نیازهای کشور و تلاش برای برطرف نمودن معضلات و مشکلات انها تشکیل شده است.

خلیلی تصریح کرد: استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود، ایجاد زمینه همکاری با مراکز علمی، پژوهشی یا صنعتی داخلی و بین المللی، شناساندن اهمیت حرفه علم اتاق عمل در سطح جامعه دانشجویی و سایر اقشار جامعه، جذب و تشویق دانشجویان و بالا بردن انگیزه آنها در زمینه علم اتاق عمل و تکنولوژی های جراحی از سایر اهداف این انجمن از ابتدا بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای همین اهداف، برنامه های کشوری مناسبی توسط اعضای شورا تدوین و اجرا گردید که از جمله می توان راه اندازی کانال تلگرامی جهت آموزشهای مجازی و جابجایی اطلاعات و اخبار روز رشته با حدود دوهزار عضو، همکاری مداوم با بورد رشته تکنولوژی اتاق عمل و استفاده از نفرات برتر کارشناسی ارشد رشته جهت آموزش،تشکیل کمیسیون های مختلف جهت ارتباطات بین المللی و هماهنگی انجمن ها را نام برد.

خلیلی همچنین با اشاره به برگزاری نخستین رقابت علمی تکنولوژی اتاق عمل در دو مرحله دانشگاهی و کشوری، گفت: این رقابت با هدف شناسایی استعدادهای برتر این رشته در دانشگاه‌ها و استفاده از آنها در پروژه های علمی و پژوهشی، با مشارکت ۹۳۴ نفر از دانشجویان این رشته در سطح دانشگاهی در تاریخ اسفند ۹۷ برگزار و ۴۳ نفر برتر این مرحله نیز در مرحله کشوری و پایانی این ماراتن علمی، در مرداد ۹۸ با هم به رقابت پرداختند.

وی افزود: همچنین کمک به تشکیل تیم های ترجمه و تالیف کتب مرتبط با رشته در سطح کشور، تولید محتوا و انجام امور پژوهشی با همکاری استعدادها و نفرات برتر رشته و همکاری و جلب توجه موسسات حوزه علوم پزشکی جهت تولید بودجه و رفع مشکلات مالی نیز از دیگر اقدامات انجام شده توسط این انجمن بوده است.

عضو شورای مرکزی انجمن علمی دانشجویی کشوری تکنولوژی اتاق عمل بیان کرد: هم اکنون انجمن‌های علمی تکنولوژی اتاق عمل در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور جایگاه خود را پیدا کرده‌اند که این موفقیت را مدیون تلاش و عشق دانشجویان فعال در این انجمن‌ها و پیگیری های انجمن کشوری تکنولوژی اتاق عمل هستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.