چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت:

آغاز ثبت نام جذب هیئت علمی از 13 بهمن به مدت یک ماه

رئیس مرکز هیئت علمی

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با اشاره به چهاردهمین فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: متقاضیان و داوطلبان از امروز ۱۳ بهمن ماه به مدت یک ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت http://jazb.aac.behdasht.gov.ir/ نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

دکتر سید علی حسینی در گفت وگو با خبرنگار مفدا اظهار داشت: ثبت نام فقط از طریق اینترنتی و سامانه جذب اعضای هیات علمی انجام خواهد گرفت و هیچ درخواستی خارج از ثبت نام از طریق سامانه مورد قبول واقع نمی شود به عبارتی نسبت به ثبت نام افرادی که درخواست خود را به صورت شفاهی و کتبی ارایه دهند ترتیب اثری انجام نخواهد گرفت.

وی درخصوص ثبت نام متقاضیان اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: فراخوان از طریق سامانه جذب اعضای هیات علمی حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام می شود و متقاضیان باید ثبت نام کرده و کد رهگیری دریافت کنند.

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: مهلت ثبت نام قابل تمدید نسیت؛ ضمن اینکه امسال برای نخستین بار فرآیند جذب اعضای هیات علمی از طریق سامانه و به صورت اینترنتی صورت خواهد گرفت .

حسینی گفت: درخواست ما از متقاضیان ثبت نام این است که حتما در مدت زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی با اشاره به این که متقاضیان ثبت نام اعضای هیات علمی دو اولویت برای انتخاب دانشگاه دارند، خاطرنشان کرد:  افرادی که تنها یک دانشگاه بزرگ را که در اطلاعیه ما آمده انتخاب می کنند، از بین دو اولویت فقط مجاز به انتخاب یک دانشگاه بزرگ خواهند بود؛ بنابراین افراد حق انتخاب بیش از  یک دانشگاه بزرگ نخواهند داشت.

حسینی اظهار داشت: اولویت نخست آن است که افراد می توانند متقاضی شرکت در دانشگاه های بزرگ کشور باشند و اولویت دوم این که افراد می توانند در یکی از دانشگاه های کوچک تر ثبت نام کنند و  نکته این که داوطلبان نمی توانند همزمان دو دانشگاه بزرگ را گزینش کنند.

وی در خصوص ظرفیت این دوره از جذب اعضای هیات علمی گفت: پیش بینی می کنیم بیش از ۱۴۰۰ نفر بر اساس اعلام نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی در این مرحله از فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ها شوند که از این میان بیش از ۷۵۰ نفر متقاضی جذب علوم بالینی و ۶۵۰ نفر متقاضی جذب علوم پایه خواهند بود.

حسینی با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار فرآیند ثبت نام جذب اعضای هیات علمی به صورت اینترنتی صورت می گیرد، گفت: امسال فرآیند جذب چه بررسی صلاحیت‌های علمی و چه بررسی صلاحیت های عمومی به صورت الکترونیکی صورت خواهد گرفت و مدارک و مستندات و مدارک علمی متقاضیان از طریق سامانه دریافت و در اختیار دانشگاه های محل انتخاب متقاضی قرار می گیرد، بنابراین از مکاتبات و ارایه کتبی مدارک معذوریم و فرآیند کاملا الکترونیکی انجام خواهد گرفت.

وی در خصوص اولویت وزارت بهداشت در جذب اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: افراد بومی را در اولویت قرار می دهیم. البته دستورالعملی نیز برای جذب نخبگان داریم که انتظار می رود این دستورالعمل و افرادی که از طریق بنیاد ملی نخبگان به وزارت بهداشت معرفی می شوند و ما آنها را در اختیار دانشگاه ها قرار می دهیم، در اولویت جذب قرار بگیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.